youtube-video-acilmiyor

Youtube Video Açılmıyor (Kesin Çözüm)

Youtube sayfasına giriliyor fakat videolarda “Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyin.” gibi bir hata ile karşılaşıyorsunuz değil mi? Bu tür problemlerin üstesinden gelmek için doğru adresi seçtiniz. Teknojoli.com, sizler için bu hatanın temel kaynaklarını araştırdı ve çözüm odaklı sonuçlar ile sizlere bir liste sunuyor. Aşağıdaki sizlere sunduğum adımları dikkatlice takip ederek bu tür hataların üstesinden gelmeniz basit bir işlem haline geliyor.

Öncelikle bilgisayarınızın, Denetim masasında bulunan “Programlar” klasöründeki, Java script, Flash adobe player ve Google chrome gibi programları güncellemenizi öneriyorum. Hatanız devam ediyor ise aşağıdaki hususları detaylı şekilde uygulamanızı öneririz.

youtube-video-acilmiyor

 

 

  • Youtube sayfasından çıkın ve browser geçmişini temizleyin.
  • Chrome sayfasına tekrar giriş yapın ve sağ üst kısımda bulunan üç nokta alt alta olan simgeye tıklayın.
  • Ayarlar butonuna tıklayarak, ayarlar sayfasına giriş yapın.
  • Site ayarları kısmını buluyoruz ve tıklayarak yeni sayfamıza geçiş yapıyoruz.
  • “Çerezler” bölümüne tıklayarak “Üçüncü taraf çerezlerini ve site verilerini engelle” diyoruz.
  • Tekrar Site ayarları kısmına geliyoruz.
  • JavaScript bölümüne tıklayarak “Tüm sitelerin JavaScript çalıştırmasına izin ver” kısmını seçiyoruz.
  • İzin ver başlığının yanında bulunan “Ekle” kısmına tıklayarak youtube.com un ana linkini giriyoruz.
  • Ve daha sonra Google chrome browserinizi kapatıp açıyorsunuz ve videolarınız çalışmaya başlıyor. Bu tür hatalar veren sitelerin bu şekilde ayarlarını browser üzerinden aktif hale getirebilirsiniz.

Youtube Videolarını Çalıştırmak için Başka Ne Yapabilirsiniz?

Kullandığınız browser problemli olabilir ve bu yüzden videolarınız açmakta gecikebilir veya çalışmayabilir. Opera, Yandex, Firefox gibi browserları yükleyerek, youtube videoları açılıp açılmadığını kontrol edin. Eğer açılıyorsa, Chrome dosyalarınızı veya hangi browseri kullanıyorsanız dosyalarınızı, bilgisayardan komple temizleyin ve yeniden kurmayı deneyin.

Büyük ihtimalle düzelecektir. Düzelmiyorsa veya diğer browserlar üzerinde de çalışmıyorsa, video proxy siteler aracılığı ile youtube sitesine giriş yapın ve videoların çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer proxy sitelerde videolarınız oynatılıyor ise, sorun bilgisayarınızın temelinde demektir. Bunu çözmek için bilgisayarınıza format atmanız daha uygun olur. Bu gibi problemler virüs kaynaklı da gerçekleşebiliyor bu nedenle CCleaner gibi temizleme işlemi yapan programlar ile bilgisayarınızı temizleyerek tekrar denemenizi de öneriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir