yabancidizi-oneri.png

En iyi Yabancı 5 Bilim kurgu Dizi Önerisi

Yerli dizilerden artık kına geldiyseniz ve yabancı dizilere başlamak istiyorsanız tam da sizlere göre önerilerimiz var. İlk öncelikle neden yerli dizilerden sıkıldığınız konusuna gelelim, Yerli dizilerde birisinin ailesine biri girse ve o ailede cinayet işlese bile aile fertleri karşı tarafa saldırmak yerine resmi bir şekilde ‘Lütfen sayın katil bize dokunmayın’ gibi dandik repliklerle çıkıyor ve ekran karşısındaki izleyici kitlesini kanser ediyor diyebiliriz. Fakat yabancı dizilerde böyle mi ? :). Tabii ki de yabancı dizilerde durumlar bu şekilde gitmiyor. Dekordan kırılan yerli diziler yerine hiç uğraşılmadan yapılmış dekor ile yabancı diziler bizim yerli dizilerimizi 4 veya 5’e katlıyor.

 

Eğer siz de hem altyazı ile ingilizce seviyenizi geliştirmek ve aşırı kaliteli dizileri izlemek istiyorsanız sizin için hazırladığımız listeye bakabilir ve bu dizilerin her birini izleyebilirsiniz. Diziler iyi mi kötü mü diye soracak olursanız şöyle bir cevap verebiliriz; Beğenmediğiniz olursa anında iade alıyoruz!, bu diziler internet aleminde en çok beğenilmiş ve bunu yazan kişi yani benim tarafından izlenilmiş dizilerdir. O Halde sizler için hazırladığımız listeye başlıyoruz..

En iyi 5 yabancı bilimkurgu dizisi

 

Fringe: Biyolojik Narkotik!

 

Fringe: IMDB: 8.4

Bu dizi ilk olarak 2008 yılında yayınlanmaya başlamış olsa da eski değil ve hala gündemde olan diziler arasında yer almaktadır. Tam bir bilimkurgu manyakları tarafından sevilen bu dizide olaylar çok fena ya. Bir yolcu uçağı var ve bu yolcu uçağındaki yolcuların hepsi ölüyor ve uçak otomatik pilot ile kendisi rotanın sonunda hava limanına iniş yapıyor. Tabii ki de içeriye özel giysilerle falan gidiyorlar. Gerisini söylemek istemiyorum çünkü spoiler yemiş olursunuz ama gerçekten sevdiğim diziler arasında ilk 3’te!

Revolution: Cereyan Gitti!

 

Revolutions: IMDB: 6.7

En çok beğendiğim diziler arasında yer alan bu dizi malesef 3. sezon’a başlamadı ve onun yerine çizgi roman olarak 3. sezonu final olarak bitirmiş. Bu dizinin sonunun böyle bir şanssızlıkla baş başa geldiğine bakmayın ilk bölümleri izledikten sonra bırakamayacaksınız. Bir gün dünyada elektrikler gidiyor ve 15 yıl boyu dünya değişim geçiriyor. Bir aile var ve bunlar ABD’de bir elektrik mühendislik şirketinde çalışıyorlar ve bir gün elektriği absorbe ediyor, yani elektriği emen bir zımbırtılar yapıyorlar. Spoiler vermek istemiyorum ama çok çelişkili ve dramatik diyebiliriz. Bu diziyi de izlemenizi Aşırı şiddet ile öneriyorum..

 

The Walking Dead

The Walking Dead: IMDB: 8.4

İzlemeyen yoktur diye düşünüyorum fakat hala izlemeyenler varsa hayatında bu diziyi izlemeyerek kendine en kötü şeyi yapmış oluyor kendisi. Bu diziyi izlemeyen varsa kısaca spoiler vermeden özetleyelim. Rick Grimes bir polis memurudur. Bir gün görevinde yaralanır ve yaralanınca bayılır, onu hastahaneye taşırlar ve uyandığında dünya eski dünya değildir ve her yer savaş alanına dönmüştür, Dışarıda bulması gereken bir karısı ve oğlu vardır. Bunları bulmak için elinden geleni yapacaktır ve bunlardan önce dünyada neler olup bittiğini öğrenmesi gerekiyordur. Bu diziyi gece izlemeyin çünkü gece izleyince rüyanızda zombiler sizi gıdıklayabilir..

 

The 100: Atom Atıyorum hole!

The 100: IMDB: 7.8

Bu diziyi size açıklayamam çünkü ben de yeni başladım 🙂 , bu dizinin konusu ise tam doğru mu bilemiyorum fakat 97 yıl önce dünyaya bombalar atomlar falanlar atmışlar ve dünya yaşanamaz hale gelmiş ve neyse ki uzay üssüne bir çok insan kaçmayı başarmış. tam 1 asır sonra dünyaya tekrar inmeye zorlanıyorlar ve yaşamın olup olmadığını araştırmaları isteniyor. Dünya’da yaşam sizce bu durum da olabilir mi? bence olur ama bilemiyorum atom da çıkabilir. Eğer izlenecek bir dizi mi diye soruyorsanız; Evet izlenilecek bir dizidir. İzlemeye hemen başlayın. Size önermeye devam ettiğim En iyi 5 yabancı bilimkurgu dizisini internet üzerinden izleyebilirsiniz.

 

Stranger Things: Canavarlar’da Korkar!

Stranger Things: IMDB: 8.9

Kendi garajlarında küçük bir masanın üzerinde kart oyunu oynayan bir kaç küçük çocuk kendi aralarında yüzüklerin efendisi savaşı yapmaktadır. Bu oyunları bitince de herkes evineda dağılır fakat evlerinin yakındaki laboratuvarda bulunan diğer boyutun canavarı kendi dünyalarına gelince olaylar işte o zaman başlar. Spoilerlı konuşmak gerekirse: bu canavar arkadaş küçük çocuklardan birisini eve giderken yakalıyor ve kendi boyutunda saklıyor, onu bulmak için tüm kasaba çaba sarf ediyor. Çok çekişmeli bir dizi diyebilirim, öyle çocukların izleyeceği bir dizi gibi görünse de yetişkinlere de hitap eden bir dizidir kendileri.

Sonuç olarak bu diziler izlediğim ve sizlere tavsiye ettiğim dizilerdir, Diğer siteler gibi önüme gelen diziyi önermek yerine siz değerli okuyucularıma kendi izlediğim dizileri önerdim, bir kaç ay sonra da yeni başladığım dizileri sizlere öneri olarak sunabilirim, Eğer izlemeye başladığım dizileri ileride önermemi isterseniz lütfen yorum kısmından belirtin, o zaman ben sizlere İyi seyirler diliyorum…

 

#Etiketler: En iyi bilimkurgu dizileri , en iyi yabancı diziler , yabancı dizi önerileri , en iyi 5 yabancı dizi

 

6 Comments

  1. mavi dergi Reply

    önerdiğiniz bir kaç diziyi izledim. Ve beğendiğim dizilerdir. Eğer diğerleri de izlediğim diziler gibiyse onlarıda izlerim 🙂 teşekkür ederim tavsiyeniz için

  2. Engin Sunal Reply

    aralarında benimde en sevdiğim dizi var bu liste deki bazı dizileri izledim ve oldukça başarılı diziler keşke ülkemizde de böyle diziler olsa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir