Tencent Game Emülatör Başlatılamadı Hatası PUBG Mobile

Tencent Game Emülatör Başlatılamadı Hatası PUBG Mobile

Teknojoli.com’dan herkese merhabalar. Tencent Game Emülatör oyunu için son zamanlarda sıkça sorulan sorulardan biri de Tencent Game Emülatör Başlatılamadı Hatası PUBG Mobile oluyor. Verilen hatayı düzeltebilmek için yapılması gereken birkaç işlem bulunuyor ve bu makalede de bununla ilgili sizlere kolay bir anlatım yapacağım.

Bunun öncesinde Pubg mobile nedir? Pubg mobile versiyonları gibi birçok detaya biraz göz atalım.

PUBG Mobile; dünya çapında popüler olan ve tartışmasız bir şekilde kitlesini oluşturmuş bir oyundur. Oyunu ister telefon ile isterseniz bilgisayar ile oynayabilirsiniz.

PUBG; kişinin tek başına ya da bir ekip ile oyun keyfi sağladığı için hitap ettiği kesim çok daha geniş denebilir. Artı olarak ekip oyununu PUBG Mobile ile yakalamanız da mümkün olacak. Oyunun mobile versiyonu, PC versiyonu ile paralel imkanlar sunduğu için oynarken hızlı bir şekilde adapte sağlanabilir.

Oyunu yaratan Tancent Games; sürekli olarak oyunu güncelleyerek, oyunun daha iyi bir noktaya gelmesine olanak sağlıyor. Ayrıca mobile sürüm için sürekli olarak iyileştirmeler yapılarak oyunun mobile ortamda da aynı keyfi vermesi garanti altına alınmaya çalışılıyor.

PUBG Mobile versiyonu; bilgisayarınızdan oynamanızı sağlayan program, PUBG Mobile Emülatör olarak oyun severlere sunuldu. PUBG Emülatör ve PUBG oyunu birbirine karıştırmamak gerekir. Çünkü emülatör standart oyundan daha farklı bir yapıya sahiptir.

PUBG Mobile Emülatör kullanan kişiler sadece mobile kişiler ile eşleşme sağlayabiliyor. Bilgisayar üzerinden PUBG oynayan kişiler ile eşleşmeniz imkansız.

PUBG Mobile Emülatör ile ücretli PUBG oynayanları birbirinden ayıran sistem doğru kişileri birbiri ile eşleştirme yaparak oyunun aynı zamanda adil bir şekilde oynanmasına da sağlamış oluyor. Ücretli oynayanların haklarını da gasp etmemiş oluyor.

Tencent Game Emülatör Başlatılamadı Hatası PUBG Mobile

Tencent Game Emülatör Başlatılamadı Hatası PUBG Mobile Neden Olur?

Tencent Game PUBG Mobile oyuncuları için Tencent Gaming Buddy adında yeni bir emülatör piyasaya sürdü. Ancak bu emülatör beraberinde çeşitli sorunları da ortaya çıkardı.

Oyuncular yeni emülatörde beyaz ekran sorunuyla karşılaştığını, grafiklerin kötü olduğunu ve grafiklerin yüklenmediğini belirtiyorlar. Peki Tencent emülatör başlatılamadı sorunu nedir? Neden kaynaklanır?

PUBG Mobile yapımcıları ekran kartınızın DirectX özelliğini desteklemediğinden dolayı hata ile karşılaştığınızı belirtiyor.  Bundan dolayı da oyun başlatılamıyor. Bu noktada yapılması gereken adımları aşağıda belirttim.

Emülatör Başlatılamadı Sorunu Çözümü Nedir?

  1. Öncelikle emülatörü veya bilgisayarı yeniden başlatın.
  2. Emülatör başlatılamadı hatasıyla karşılaştığınızda “tamam” deyin.
  3. Sağ taraftaki menülerden çoklu pencere modunu açın.
  4. Oyuna girmek için açtığımız ana pencereyi kapatın. Sadece oyunun penceresi açık kalsın.
  5. Ardından PUBG Mobile oyununu açın ve karşınıza çıkan DirectX+ uyarısına tamam deyin.
  6. Oyun açıldıktan sonra tekrardan hesabınıza giriş yapmanız gerekecek.

NOT: İlk deneme esnasında oyun biraz geç açılabilir. Sorun yapmayın.

Eğer üstteki yöntemle olmadıysa endişe etmenize gerek yok, bir çözüm yolu daha var. Ctrl+Alt+Delete yapın ve görev yöneticisine girişi sağlayın. Ayrıntılar sekmesine gelerek Appmarket.exe ve PUBG Mobile ile ilgili olan bütün uygulamaları kapatın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Artık sorunsuz oyununuzu oynayabilirsiniz.

Tencent Gaming Buddy emülatörünü açıp PUBG MOBILE oyununu başlattığınızda karşınıza çıkan sorunu çözmek için tek yapmanız gereken verilen adımları tek tek uygulamak.

Bu şekilde PUBG Mobile sorunu veya grafiklerin yüklenmemesi sorunlarına çözüm bulursunuz. Ayrıca program yapımcısı da kendi sitesinde kullanıcının sorduğu soruya bu şekilde cevap vermiş.

Bu işlemlere rağmen sorun hala devam ediyorsa oyun içerisindeki ayarları düşürmeniz gerekebilir. Fakat FPS oranının etkilenmemesi adına kare hızı ayarını her zaman en üst seviyede tutmanız gerekir.

Tencent Game Emülatör Başlatılamadı Hatası alan arkadaşlarıma 2 farklı çözüm yolu sunmaya çalıştım. Gözden kaçırdığım farklı yöntemler varsa yorum kısmına eklemeyi unutmayın.

 

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir