instagram-eski-numarama-kod-gonderiyor

Instagram Onay Kodu Eski Hattıma Gidiyor! (Kesin Çözüm!)

İnstagramın yapmış olduğu yeni güncelleme sonucunda birçok kullanıcının Instagram onay kodu eski hattıma gidiyor. Tabi durum böyle böyle olunca kullanıcılar eski numaraya gelen kodu nasıl görebileceğini veyahut Instagram güvenlik kodunu nasıl kıracağını büyük bir merakla araştırmaya başladı. Ancak endişe etmenize gerek olmadığını ve bu makalemizde doğrulama kodu eski numarama gidiyor sorununu nasıl çözebileceğimizi göstereceğim.

Instagram onay kodu eski hattıma gidiyor sorununu nasıl çözerim?

Öncelikle belirtmem gerekir ki instagram iki faktörlü kimlik doğrulama kırma yasal değildir. Ayrıca eski telefonunuza erişiminiz yoksa, eski  telefona gelen kodu da göremeyeceğiniz den dolayı bu sorunu tamamen yasal ve garanti yollarla çözeceğiz ancak şimdiden belirteyim çözüm uzun sürecektir.

İlk olarak durumu instagrama bildirmek için hesabınızın mail adresiyle help@instagram.com ve complaint@instagram.com adreslerine mail atmalısınız.  Daha sonra instagram uygulamasından yardım butonuna basıp onay kodunun eski telefonuna geldiğini belirtin ve yardım isteyin.

Bu işlemleri yaptıktan sonra 1 hafta içerisinde geri dönüş alamazsanız https://www.facebook.com/help/contact/357439354283890  adresine girin ve ilgili formu doldurun ve en alt kısma sorunun ekran görüntüsünü yükleyin. Eğer düzgün ve eksiksiz şekilde buradaki formu doldurursanız sizden ortalama 1 ay içinde kimliğiniz onaylamanız için bir takım bilgiler isteyeceklerdir. Bunları da facebook’a gönderdikten sonra hesabınız birkaç hafta içinde büyük bir ihtimalle açılacaktır. (kimlik bilgilerinizi facebook.com haricinde hiçbir yer ile paylaşmayın, bilgileri gönderdiğiniz adresin facebook.com olduğuna emin olun ve onlar sizden kimlik bilgisi istemeden siz yollamayın yoksa büyük sorunlar yaşayabilirsiniz.) Instagram onay kodu eski hattıma gidiyor sorununu kesinlikle çözmüş olacaksınız.

Instagram onay kodu eski hattıma gidiyor

Formu Doldururken Nelere Dikkat Etmeliyim?

 • İletişim adresi yerine instagram mail adresinizi yazınız. Size geri dönüşü bu adresten yapacakları için bu mail adresine sorunsuz şekilde erişebildiğinize emin olun.
 • Eski  telefon numaranız ile yeni telefon numaranızı mutlaka yazınız ve eski telefon numarasına erişiminiz olmadığını belirtiniz.
 • Sorunun ilk olarak ne zaman gerçekleştiğini belirtiniz.
 • Hesaba giriş yaptığınız ip adresini, telefon modelinizi, imei adresinizi ve şebeke sağlayıcınızı mutlaka belirtiniz. Çünkü instagram bu bilgileri kaydeder ve sizin doğru bilgileri vermeniz durumunda hesabınızın açılması daha kolaylaşır. Bu bilgileri nasıl bulacağınızı bilmiyorsanız internette araştırabilirsiniz.
 • Daha sonra hesaba tanımlı olan ad soyad ve birkaç arkadaşınızın kullanıcı adlarını da formda belirtirseniz sizin için daha iyi olur.
 • Resim alınına da kodun eski telefon numaranıza gittiğine dair kanıt niteliğinde olacak bir ekran fotoğrafı koyabilirsiniz.

Onay Sorunu Neden Olur?

 • Telefon numarası değiştirilmesi.
 • Bedava takipçi vb. sitelere hesap bilgilerinin verilmesi.
 • Farklı cihazlardan hesaba giriş yapılması.
 • Sık sık şifre ve mail adresi değiştilmesi.
 • Yeni satın alınan hesaplarda telefon numarasının silinmemesi.
 • Telefon şebekesinin değiştirilmesi.

 

Ayrıca bu işlemler ile çözüm bulamamanız halinde şu konuya bakmanız da faydalı olacaktır: Instagram Telefon Numaram Değişti Giriş Yapamıyorum Sorunu Nasıl Çözülür?

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir