bilgisayar-telefonu-gormuyor

Bilgisayar Telefonu Görmüyor! (Kesin Çözüm)

Mobil cihazlarınız ve Telefonlarınız ile bilgisayara bağlanmak konusunda problem yaşıyorsanız doğru makaleyi okuyorsunuz demektir. Bilgisayarınız telefonunuzu okumuyor veya bağlanmıyorsa yapmanız gerekenleri aşağıda sıralayacağım ve bu adımları uyguladığınızda problem ortadan kalkacaktır. Teknojoli.com ile bu tür problemlerin üstesinden gelmek artık çok kolay.

Telefonunuzu kablolu bir şekilde bilgisayarınıza bağladığınızda, bazen Android cihazlarınızı okumaya bilir. Bu gibi sorunları yaşadığınızda telefonunuzla halletmeniz gereken işleriniz yarıda kalabiliyor. Peki bu gibi problemlerin üstesinden nasıl gelinir sizlere birkaç madde ile açıklamak istiyorum.

bilgisayar-telefonu-gormuyor

Bilgisayar ile Telefon Bağlantısını Aktif Hale Getirmek!

Telefon ile bilgisayara dosya aktarımı veya tam tersi işlerinizi yapmak isterken, bilgisayarınız bazen telefon cihazlarınızı veya tablet cihazları okumayabilir. Bu gibi durumları halletmeniz gereken birkaç çözüm yolu var ve aşağıda sizlere sunduğum listede bunların üstesinden gelmeniz gerekiyor.

1: Telefonunuzu bilgisayara bağladığınızda sağ alt köşede simge şeklinde okunduğu görünmüyorsa veya telefonunuzda bağlandığına dair bir bildirim gelmiyorsa yapmanız gereken birinci husus telefonunuzu ve bilgisayarınızı kapatıp yeniden açmak olabilir.

2: Bazen problem bilgisayarınızdan değil Android cihazınızdan kaynaklanıyor olabilir bunun için yapmanız gereken ikinci husus ise, USB ayarlarını kontrol etmek olacaktır. USB ayarlarında sadece “Telefonu şarj et” seçeneği seçili olabiliyor bunu dosyaları aktar olarak değiştirerek işleminizi kolaylaştırabilirsiniz.

3: Windows üzerinden USB aygıt sürücünüzü güncelleyerek, telefonunuzu görünür hale getirebilirsiniz. Klavyenizin sol alt kısmında bulunan CTRL tuşunun yanındaki windows logolu tuşa basılı tutarak ardından “X” tuşuna basmanız ve çıkan sayfadan aygıt yöneticisi bölümünden USB aygıt cihazınızı güncel hale getirebilirsiniz.

4: Telefonunuz ayarlarından USB hata ayıklama modunu seçerek, Android cihazınızda bulunan USB sorunlarını çözmeye yarayan ayıklama moduyla bağlantınızı görünür hale getirebilirsiniz.

5: Belki de bilgisayarınız ve telefonunuzda problem yoktur ve USB kablonuz da kopukluk vardır. Gözle görülemese bile kablolarda iç kopukluklar meydana gelebiliyor veya takılan usb girişlerinde temassızlık söz konusu olabiliyor.

6: Android telefon cihazlarınızı fabrika ayarlarına getirerek format atmanız işe yarayabilir. Fazla dosya birikmeleriyle meydana gelen virüslü yazılımlar telefonunuzu etkisi altına alabiliyor ve bilgisayarınız güvenlik açısından telefonunuzu okumaya biliyor. Bu nedenle telefonunuza format atarak virüsleri temizlemeyi deneyin ve bilgisayarınızın tekrar okuyup okumadığını kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir