pubg-mobile-zirhli-arac

Pubg Mobil Zırhlı Araç

Pubg günümüzün en çok oynanan mobil oyunlarından olmayı başardı. Yoğun ilgi gören bu oyunda online olarak silahlı çatışmanın yanı sıra, otomobillerle ve zırhlı araçlarla dahi çatışmalara katılabiliyorsunuz. Pubg oyun geliştiricileri “Metal Yağmuru” adını verdiği yeni bir mod geliştirdi. Bu mod da zırhlı araçlar düşürebiliyorsunuz.

Metal yağmuru modunda oyuncular “Flare Gun” adı verilen işaret fişekleri ile droplar düşürebiliyor, bu droplardan zırhlı araçlar elde edebiliyorsunuz. Zırhlı araç ne işimize yarayacak diye düşünmeyin çünkü bu araçlar mermi geçirmiyor ve çatışmaya gireceğiniz bölgede oldukça az hasar alarak sizleri korumayı başarıyor.

pubg-mobile-zirhli-arac

Pubg Mobil Zırhlı Araç UAZ Hakkında

Oyun içerisinde farklı bölgelerden bulabileceğiniz işaret fişekleri ile uçakları çağırabiliyor ve bu uçaklardan UAZ ismi verilen zırhlı bir araç indirebiliyorsunuz. Fakat bilmenizi isterim ki rakiplerinizde de bu araçlardan olma ihtimali yüksek. Bu zırhlı araç normal olarak hasar görüyor. Hatta uzun bir süre mermi taarruzunda patlayabiliyor. Araç hasar görse bile siz içerisinde mermi yemiyorsunuz. Buda avantaj olarak sizi korumaya yarayan bir araç haline geliyor.

Eğer bir UAZ aracınız var ise sıcak çatışmaların olduğu bölgeye rahatlıkla girebilir düşmanlarınızı stratejik şekilde alt edebilirsiniz. Fakat UAZ aracınız karşı rakipteyse unutmayın içerisine mermi işlemiyor bu sebeple sizi öldürmesi daha kolay hale gelebiliyor. Pubg mobile geliştiricilerinin sağladığı bu yeni özellik oldukça ilgi çekici görünüyor. Zırhlı aracımız Jeep model olarak görülmektedir. İçerisine 4 kişi binebiliyor ve oldukça dayanıklı bir araç diyebilirim.

UAZ Jeep ile bir adım öndesiniz demek daha doğru olur. Takım arkadaşlarınızı çatışma içerisinden kolayca kurtarabilir, ya da 4 kişilik bir ekiple sıcak çatışmaların olduğu bölgeye rahatlıkla girerek düşmanlarınızı daha kolay şekilde öldüre bilirsiniz. Stratejik bakımdan oldukça önemli olan UAZ işaret fişeğiyle drop şeklinde indirilmektedir. Bu sayede herkes erişemiyor sadece şansı olan oyuncular bularak düşürebiliyor.

Drop düşürürken dikkat etmelisiniz ki birçok oyuncu bu dropların düştüğünü görebiliyor ve peşinden giderek elinizden alabiliyorlar. Bunun için takım arkadaşlarınızdan yardım alarak daha uygun bölgelere düşürmeye çalışın ve gelen rakiplerinizi takım arkadaşlarınızla birlikte kolayca oyun dışı bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir