Bilgisayardan SMS Nasıl Gönderilir?

Uzun süre telefondan mesajlaşmak kullanıcıları oldukça yormaktadır. Çünkü telefondan yazım konforu klavyeye oranla daha düşüktür. Özellikle uzun süren mesajlaşma sohbetlerinizde adeta çile çekiyorsunuz. Üstelik atılan her mesajın tarife paketinden eksildiğini düşündüğünüzde internet üzerinden telefona bedava sms atma işlemi alternatifleri aramak zorunda kalmaktasınız.

Globfone

Bu platform İnternet vasıtasıyla günde ücretsiz olarak 5 SMS atmanıza imkân tanımaktadır. Masaüstü bilgisayarlar ya da İnternet erişimi olan tüm cihazlardan erişim sağlayabilirsiniz. Bütün bunları gerçekleştirebilmeniz için herhangi bir üyeliğe gerek yoktur.Bilgisayardan SMS Nasıl Gönderilir?

İşlem Adımları

·         Öncelikle buraya tıklayarak sitenin mevcut sayfasına ulaşın.
·         Sade bir arayüze sahip olan siteye ulaştığınızda sağ tarafta form göreceksiniz.
·         Bu formun üst kısmında SMS göndermek istediğiniz numaranın bağlı bulunduğu Ülkeyiseçmelisiniz.
·         Bu işlemden sonra numara kısmına otomatik olarak Alan kodu eklenecektir.
·         Ardından alıcının numarasını yazarak Next butonuna tıklayın.
·         Açılan sayfada maksimum 160 karaktere kadar mesaj yazabileceğiniz bir metin kutusu göreceksiniz.
·         Mesajınızı yazarken Türkçe karakterler kullanmamanızı öneririz çünkü alıcıda düzgün olarak görüntülenmeyebilir.
·         Yazma işleminizi bitirdikten sonra Ben Robot Değilim kutusuna tıklayarak reCaptcha güvenlik uygulamasını geçmelisiniz.( Yeşil tik olana kadar bekleyiniz. Ekstra olarak doğrulama için resim seçilebilmektedir.)
·         Doğrulama işlemi sona erdikten sonra Next butonuna basınız.
·         Bu işlemden sonra ilerleyen bir yüzdelik çizelgede mesajınızın iletilme durumunu göreceksiniz. Bazen yüzde yüz olmadan işlem tamamlanabilmektedir ancak yüklenmesini beklemeniz bilgisayardan sms gönderme turkcell işlemi için daha iyi olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir