pubg-lite-swapchain-setfullscreenstatefalsenull-failed-hatasi-cozum

PUBG Lite SwapChain – SetFullscreenState(false,Null) failed Hatası [Çözüm]

PUBG lite uzun bekleyişin ardından Türkiye için sunucularını aktif ederek hizmet sunmaya başladı. Tabi bu denli sevilen bir oyunun kısa süre içerisinde büyük bir kitlesi oluştu. Bazı oyuncular oyunu sorunsuz oynayabiliyorken, bazıları ise bir hatadan dolayı oyunu başlatamadılar. SwapChain ->SetFullscreenState(false,Null) failed hatası alan çoğu oyuncu ne yapacağını bilemedi. Aslında bu hatanın çok basit bir çözümü var. Sizlere bu hatanın çözüm yollarını anlatacağım.

pubg-lite-swapchain-setfullscreenstatefalsenull-failed-hatasi-cozum

PUBG Lite SwapChain ->SetFullscreenState(false,Null) failed hatasının çözümü

Bu hata genellikle bilgisayarınız ile alakalı bir hatadır. Birkaç çözüm yolu vardır sıra ile hepsini sorunu çözene kadar deneyebilirsiniz.

İlk olarak genellikle DirectX sürümünün yetersiz kalması durumunda bu hatayı alırsınız. En son sürüm olan DirectX 11 sürümüne sahip değilseniz bu hatayı almanız muhtemeldir. DirectX Microsoft ürünüdür. Microsoft’un resmi indirme sayfasına giderek DirectX’in en son sürümünü edinebilirsiniz. Uygulamayı indirip son sürüme güncellemeyi bitirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın.

DirectX’in yanı sıra diğer Microsoft ürünleri olan Visual C++ ve Net Framework son sürümde olmaması aynı hatayı almanıza neden olabilir. Aşağıda belirttiğim linkler sayesinde indirme sayfasına giderek bu yazılımları indirip son sürümüne güncellemeniz hatanın giderilmesine yardımcı olabilir.

Oyunlar için en gerekli bileşen olan ekran kartı da aynı hatayı almanıza sebep olabilir. Söyle ki diğerlerinde ki gibi bu yöntemimizde de sürücüleri güncellemeniz gerekmektedir. Ekran kartı modelinize uygun(Genellikle Nvidia, Amd) son sürüm sürücüleri indirerek hatayı giderebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir