PUBG Mobile Emülatör Ayarları

PUBG Mobile Emülatör Ayarları

Son zamanların en popüler oyunları arasında yer alan, bilgisayar üzerinde, Player Unknows Battlegrouns oyunu, çeşitli platformlarda parayla satılmaktadır. Tencent Games, PUBG Mobile oyununu piyasaya sürdükten sonra, PUBG Mobile PC Emülatorü de yayınladı. Tencent, yayınlamadan önce, resmi olmadan Emülatörler de oynanan oyunlarda kasma sorunu yaşıyordu. Biz bu makalemizde, PUBG Mobile Emülatör Ayarları konusunda bilgi vereceğiz. Okumaya devam edin.

PUBG Mobile Emülatör Donma Sorunu

Arkadaşlar, oyundaki bazı donmaların sebebi birçok şey olabilir. Bunlardan bir kaç tanesini sizler için sıraladık.

1- Arka planda çalışan gereksiz uygulamalar,

2- Laptop kullananlar için yanlış pil modu,

3- Sisteme göre yapılan aşırı ayarlar,

4- Güçsüz ekran kartı seçimi,

Yukarıda açıkladığım, donma sebeplerini basit bir şekilde halledeceğiz, daha sonra da emülatör ayarlarını birlikte yapacağız.

Windows Görev çubuğunda bulunan saatin yanında pil simgesine tıklayarak, güç seçeneklerinden en yüksek performans ayarını seçin.

Pil ayarlarını hallettikten sonra görsel efektler,işlemci zamanlaması,bellek kullanımı ve sanal bellek ayarlarını yapmanıza geldi sıra. Denetim masasına girerek arama kısmına Gelişmiş sistem ayarları görüntüle yazıp girin.

Daha sonra gelişmiş sistem ayarlarına girdikten sonra karşımıza çıkan performans kısmından, performans seçeneklerini girip oradan en iyi performans için ayarla seçeneğini seçin.

Buraya kadar, başarılı bir şekilde uyguladığınızı umuyorum. Sırada, başlangıç esnasında otomatik olarak karşınıza çıkan programları kaldırmak var. Bunun için de görev yöneticisini açın. CTRL+ALT+DELETE veya en altta bulunan görev yöneticisini açın. Buradan windows sürümüne göre, direk menüler geldiyse, başlangıç kısmına giderek bu uygulamaları devre dışı bırakın. Bilmediğiniz programlara sakın dokunmayın. Bilgisayarınızın ayarını bozabilirsiniz.

Sıkıldığınızın bende farkındayım. Açıkcası bende sıkıldım. Son olarak ekran kartı programınıza giriş yaparak, performans ayarlarını ayarlamanız gerekiyor.

PUBG Mobile Emülatör Ayarları

PUBG Mobile Emülatör Kasma Sorunu Çözümü

 1. Öncelikle oyuna ait resmi emülatör sitesine giderek programı indiriyoruz.Eğer önceden yüklenmiş herhangi bir emülatör varsa kaldırıyoruz.
 2. İndirdiğimiz oyunu kuruyoruz.
 3. Oyunu kurduktan sonra Tencent Gaming Buddy kısayolunu bulup açın.
 4. Güncellemeye göre ya da belirlenen kısayola göre burası değişiklik göstermektedir buna dikkat edelim.
 5. Tencent Gaming Buddy programını açtıktan hemen sonra sağ kısımda bulunan  3 çizgiye tıklayarak ayarlara giriyorsunuz.
 6. Daha sonra motor Ayarlarını yapın.
 7. Hafıza: En yüksek neyse onu yapın.
 8. DPI Ayarını 120 veya 160 yapabilirsiniz.
 9. Oyun içindeki grafik ayarları da akıcı ve yüksek hale getirin.
 10. Oyun ayarlarından çözünürlüğü SD 720Pyapın
 11. Görüntü kalitesini Akıcı yapın.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir