PUBG Mobile Jiroskop Nedir?

PUBG Mobile Jiroskop Nedir?

İnsanlar tarafından sıklıkla oynanan mobil oyunlardan biri olan PUBG Mobile’nin bilinmeyen özelliklerini açıklamaya devam ediyoruz. PUBG Mobile de olmazsa olmazlardan biri olan nişan alma yeteneği çok önemlidir. Nişan alırken hedefi tam anlamıyla tutturmanıza yardımcı olan Jiroskop özelliğini nasıl kullanacağınızı bu yazıdan sonra öğrenebileceksiniz. Peki, PUBG Mobile Jiroskop Nedir? 

Eğer PUBG Mobile de Default ayarları olarak Kapalı seçeneğiyle oyuna eklenen Jiroskop üzerinde daima açık ve dürbün aç gibi seçenekler de yer almaktadır. Pek çok oyuncunun kafasını karıştırıp canını sıkan Jiroskop Ne İşe Yaramaktadır?

PUBG Mobile Jiroskop Nedir?

Jiroskop Nedir?

Daha önce mutlaka mobil cihazınız ile herhangi bir yarış oyunu oynamışsınızdır. İşte bu oyun üzerinde cihazınızın dokunmatik ekranına dokunmadan cihazınızı sağa, sola, aşağı ve yukarı hareket ettirerek kontrol etme özelliğine Jiroskop adı verilmektedir. Bu sayede PUBG Mobile üzerinde Jiroskop özelliğini aktif ettiğiniz zaman, cihazınızı hareket ettirerek hangi yöne ateş etmek istediğinizi dokunmadan seçebilirsiniz. Alışması bi hayli zor olan Jiroskop özelliği için 2 farklı seçenek bulunmaktadır.

Jiroskop: Daima Açık

Üst düzey oyuncular tarafından kullanılan Daima Açık seçeneğinin alışılması çok zordur. Çünkü daima mobil cihazınızı farklı yönlere doğru hareket ettirmek çok yorucu ve alışması zordur. Ancak Jiroskop u denemeye, Dürbün Aç seçeneği ile başlarsanız daha kolay alışacaksınızdır.

Jiroskop: Dürbün Aç

Daima Açık seçeneğinin yanı sıra daha çok kullanılabilir olan Dürbün Aç seçeneği vasıtasıyla, İronside, Kırmızı Lazer ve Holo veya herhangi bir dürbün yardımıyla nişan aldığınızda hemen Jiroskop devreye girecektir. Jiroskop ile ateş ettiğiniz takdirde, hedefi daha fazla tutturabileceksinizdir. Taarruz Tüfeği, gibi fazlasıyla geri giden silahlarda, Jiroskop kullanmak, düşmanın bulunduğu hedefi kolaylaştırmaktadır.

Düşmanlarınızı Jiroskop sayesinde daha kolay öldürebilecek, oyunda daha başarı elde edebilecek, oyunda üst seviyelere çıkabileceksiniz. Başarı elde etmek, kendinizi daha üst seviyelere çıkarmak ve daha çok düşman öldürmek için siz de Jiroskop seçeneğini kullanın.

Ayrıca Jiroskop Sensörü Olmayan Telefonda VR Gözlük Kullanmak İstiyorsan Bu Makaleye Bakabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir