Jiroskop Sensörü Olmayan Telefonda VR Gözlük Kullanmak

Eğer sizin de aldığınız cihazda Jiroskop (gyroscope) özelliği bulunmuyorsa ve cihazınızda bu özelliği ekleyebileceğinizi düşünüyorsanız doğru düşünüyorsunuz 🙂 çünkü bu zeka ile ülkemiz kalkınabilir, yeni espriler üretilebilir ve dünya kurtulabilir.

İşin şakası bir yana gerçekten de bu sensörün bulunmadığı cihazlara bu özelliği eklemek mümkün. Eğer cihazınızda Pusula, İvme Ölçer gibi bir kaç sensör mevcutsa sanal bir Gyroscope sensörü elde edebilirsiniz.

Jiroskopsuz VR , Sanal jiroskop yapmak , Sanal gerçeklik gözlüğü nasıl kullanılır , Jiroskop olmadan sanal gerçeklik gözlüğü kullanmak
Jiroskopsuz VR , Sanal jiroskop yapmak , Sanal gerçeklik gözlüğü nasıl kullanılır , Jiroskop olmadan sanal gerçeklik gözlüğü kullanmak

Gerekli Uygulamaların Listesi

  • XPosed Installer: Tıkla
  • Virtual Sensor: Tıkla
  • Eğer Cihaz Rootlu değilse Tıkla Kingroot indir.

Uygulamaların Kurulumu

  1.  XPosed ve Virtual Sensor uygulamalarını dosyalarınızdan bulup kurun. Eğer güvenlik hatası verirse Ayarlar – Güvenlik – Bilinmeyen Kaynaklara izin ver butonunu aktif edelim.
  2. Telefonu Root etmediyseniz kingroot isimli uygulamaya girerek root edebilirsiniz.
  3.  XPosed uygulamasını çalıştıralım.
  4.  Ekranı Soldan Sağa doğru çekin ve Modules seçeneğine dokunun.
  5.  Buradan Virtual Sensor uygulamasını seçiyoruz, eğer burada görünmüyorsa XPosed uygulamasını kapatıp tekrardan başlatın.
  6.  Eğer virtual sensor’u seçebildiyseniz artık uygulamadan çıkıp cihazınızı yeniden başlatmanız gerekiyor.

Artık cihazınızda sanal bir jiroskop(Gyroscope) sensörü bulunuyor. Bu sensör ile çok iyi bir verim alamasanızda VR – Sanal gerçeklik gözlüğü ile aksiyondan maceralara koşabilirsiniz.

XPosed Nasıl Kaldırılır ve Root Hakkında

XPosed uygulamasını kaldırmak istiyorsanız Google Play mağazasından Root uninstaller uygulamasını indirin ve açın. Listeden XPosed uygulamasını seçerek sonsuza dek cihazınızdan kaldırmış olacaksınız.


Root ne işe yarar ve garantiyi kaldırırmı?

Root, cihazınızda yapamadığınız veya erişiminiz olmadığı yerlere erişmenizi ve cihaza her türlü uygulama, rom ve yazılımı yüklemenize olanak sağlar. Bu IOS’ta Jailbreak olarak adlandırılmaktadır.

Cihazınızda root erişimi yaptıktan sonra garantiniz otomatik olarak devre dışı kalır, Cihaz üreticileri size cihazı verdiği gibi kullanırsanız garantide sorun yaşamazsınız fakat root her yere erişiminiz olduğundan dolayı cihazda yazılımsal ve donanımsal sorunlar çıkabileceğinden garanti kapsamını bitirir ve olacaklardan sorumlu siz olursunuz.

Yazımı sonuna kadar okuduğun için teşekkür ederim 🙂

#Etiketler: Jiroskopsuz VR , Sanal jiroskop yapmak , Sanal gerçeklik gözlüğü nasıl kullanılır , Jiroskop olmadan sanal gerçeklik gözlüğü kullanmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir