PUBG Mobile En İyi Silahlar

PUBG Mobile En İyi Silahlar

Oyunda yer alan silahların türü, atış hızı, şarjör kapasitesi, şarjör yenilemesi, atış modu ve kullandığı mühimmatlar, oyun genelinde çok önemlidir. Oyunu oynayan kişiler tarafından en çok merak edilen konulardan biri, PUBG Mobile En İyi Silahlar konusu olduğu gibi silah hasarları da önemli bir konudur. Silahlar hakkında detayları öğrenmek için okumaya devam edin.
PUBG Mobile En İyi Silahlar

Saldırı Tüfeği (Assault Rifle)

PUBG Mobile oyununda en çok tercih edilen ve karşılıklı çatışmalarda birincil silah olarak tercih edilen saldırı tüfekleri, verdiği hasar ve şarjör kapasitesi ile büyük önem arz etmektedir. Hasar değerleri birbirine oldukça yakın olan saldırı tüfekleri arasında AKM, Groza ve MK48 en çok tercih edilen tüfeklerdendir.

Nişancı Tüfeği (DMR)

Literatürde keskin nişancı tüfeği olarak adlandırılan Nişancı Tüfekleri, yarı otomatik veya otomatik olarak ateş edebilmeleri sayesinde sniper sınıfı silahlardan da ayrılmaktadır. Bu kategorinin en güçlü silahı ise MK14 EBR türüdür. Bu tür düşmanın kafasında 143 birim hasar vermektedir.

Tabanca (Handgun)

Genelde ana silahların şarjörleri boşaldığında ve acil durumlarda tercih edilen tabancalar, en umulmadık anlarda hayat kurtarırlar. Oyunda o an iyibariyle altı tabanca yer alır ve bunlar arasında yer alan P18C ve Skorpion otomatik ateş edebilmeleri ile öne çıkmaktadır. Verdiği hasar bakımından, R1895 ve R45 ikilisi öncelikle tercih edilmektedir.

Hafif Makineli Tüfek (LMG)

PUBG Mobile oyununun silah kategorisinde en geri planda kalan LMG DP-28 ve M249 silahları olmaktadır.Otomatik atış yapma özelliğine sahip olan silahlardan M249’un vücuda verdiği hasar 45 iken şarjör kapasitesinin 100 gibi bir seviyede olması ciddi bir ateş gücü sağlamaktadır. Hafif Makineli Tüfeklerin, en büyük dezavantajı ise uzun şarjör yenileme süreleri olmuştur.

Pompalı Tüfek (Shotgun)

Hemen her oyunca yakın mesafede etkili olan silah pompalı tüfekler, PUBG mobile özellikle haritaya ilk iniş sırasında gerçekleşebilecek yakın çalışmalar esnasında tercih edilmektedir. Tüm saçmaların hedefe isabet etmesi halinde, 160 ile 324 arası hasar verebilen pompalı tüfekler, S12K ve S1897 türleri, beşer şarjöre sahip olması nedeniyle oyuncular tarafından tercih edilmektedir.

Hafif Makineli Silah (SMG)

PUBG Mobile oyununda yarı otomatik silah olarak bilinsede, hafif makineli silah olarak adlandırılan SMG ler, verdikleri hasar açısından zayıf gözükse de şarjör kapasiteleri ve atış hızları açısından bir çok silahı geri planda bırakmaktadır. Özellikle tüm eklentilere sahip olan UMP45 türü, yakın ve orta mesafe çalışmalarında büyük avantajlar sağlamaktadır.

Keskin Nişancı Tüfeği (Sniper)

Gelelim oyun kazandıran silahlara, yani mekanizmalı diye tabir edilen tüfek türlerine. Oyunda an itibariyle bu kategori altında dört silah bulunmaktadır. Winchester’ı bir kenara koyacak olursak, diğer üç tüfek fazlasınca tercih edilmektedir. Oyunun en güçlü silahı konumundaki AWM Keskin Nişancı Tüfeği, ile kask takmayan birinin kafasına isabet edebilecek bir kurşun, düşmana tam 300 birime kadar hasar verebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir