PUBG Mobile Rütbe Sıralaması

PUBG Mobile Rütbe Sıralaması

Son zamanlarda genç yaşlı herkesin ilgi odağı haline gelen PUBG Mobile, oyunu gerek PC de gerek ise Telefon üzerinden oynanmasıyla insanların vakitlerini doldurmalarına yardımcı olmaktadırlar. Her oyunda olduğu gibi, PUBG Mobile oyununda da rekabet üst safhalardadır. PUBG Mobile Rütbe Sıralaması konusunda sizlere bilgi vereceğiz. Okumaya devam edin.

Popüler Battle Royale oyunu PUBG için oyuncular uzun zamandır bir rütbe sistemi gelmesini dört gözle bekliyordu.  Bugün de yapımcı firma tarafından PUBG rank sistemi hakkında bilgi verildi ve ilk beta sezonuyla birlikte oyuna giriş yaptığı belirtildi.

PUBG Mobile Rütbe Sıralaması

PUBG Mobile Rütbe Sıralaması Nasıl Belirlenir?

Pubg Mobil Sıralaması, oyun sonunda kazanılan puanlarla belirlenir. ” As ” ve ” Fatih ” rütbesi hariç tüm rütbeler 5 aşamadan oluşmaktadır. ( Bronz V – Bronz IV – Bronz III – Bronz II – Bronz I olarak )

Her seviye arasındaki puan genellikle ” 100 ” puandır. Bu, bir rütbe alabilir veya daha düşük bir rütbeye düşebileceğiniz anlamına gelir.

Ayrıca, her mevsimde dereceler sıfırlanır.

PUBG Rank Puanı Kasma

Rütbe puanları sizlere temel olarak, PUBG’yi düzenli oynadığınız takdirde verilecektir. Özellikle öldürmüş olduğunuz düşman sayısı sıralamanızı artırmada ilk başta yer almaktadır. Aynı zamanda oyunda bulunan diğer kişilerin de rütbeleri göz önüne alınarak, yapılan maç sonu Rank Puanı buna göre hesaplanacaktır. Kötü oynadığınız takdirde ise, rütbe puanı kaybedeceksinizdir. Dolayısıyla bir sonraki seviyeye geçerken, oynadığınız oyunu sürekli başarılı şekilde oynamak size puan kazandıracaktır.

Peki PUBG rank hesaplaması nasıl yapılır?

  • 8 kişi öldüren ve oyunu kazanan oyuncu ortalama olarak 30 Rank puanı kazanır.
  • 1 kişi öldürerek oyunu kazanan oyuncu ortalama 20 Rank puanı kazanır.
  • Hiç bir düşman öldürmeden oyunu 100. sırada bitiren oyuncu ise 20 Rank puanı kaybedecektir.

PUBG Mobile Kademeler

Bronz:  1200-1699

Gümüş:  1700 – 2199

Altın:   2200 – 2699

Platin:  2700-3199

Pırlanta:  3200-3699

Taç:  3700-4199

Ace:  Sunucu sıralamaları var, bundan sonra ilk 500 oyuncu Fatih seviyesine ulaşacak (sıralama 00:00 ‘da sıfırlandı)

Fatih:  Sunucu sıralamaları

 

Her ne kadar düşman öldürürseniz, o kadar fazla puan kazanacak ve o kadar fazla yükseleceksinizdir. Her geçtiğiniz seviyede, bir önceki seviyedeki başarıyı devam ettirmediğiniz takdirde ise puan kaybedeceksinizdir. Eğer siz de rekabeti seven ve hep en iyisi olmayı hedefleyen kişiler arasında yer alıyorsanız, istikrarlı bir şekilde oyununuza devam etmelisinizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir