PUBG Mobile Bilgisayar Kasma Sorunu

PUBG Mobile Bilgisayar Kasma Sorunu

PUBG Mobile oyunu aslında mobil tabanlı bir oyun olarak kurulduğu için bilgisayar üzerinde oynamaya çalıştığınızda aynı başarılı grafikler ile oyunu oynayamadığınızı fark edeceksiniz. En son özelliklere sahip bir bilgisayara sahip olsanız bile bu sorunu mutlaka yaşayacaksınızdır. Bu yazımızda sizler PUBG Mobile oyununu bilgisayardan oynamaya çalıştığınızda en iyi nasıl grafiklere sahip olacağınızı değerlendirdik. PUBG Mobile Bilgisayar Kasma Sorunu yaşayan kişilerden biri siz de olabilirsiniz. Umarım, sizlere bir çözüm önerisi sunabiliriz. Okumaya devam edin.

PUBG Mobile Bilgisayar Kasma Sorunu

PUBG Mobile Kasma Sorunu

PUBG Mobile Oyununu bilgisayar üzerinden oynamak için öncelikle Tencent Gaming firmasının uygulamasını indirdikten sonra PUBG Mobile oyununu indiriyoruz. Oyunu açtıktan sonra ayarlar kısmına girin.Oradan Oyun olan kısmı seçiniz. Karşınıza Oyun Çözünürlüğü kısmı çıkacaktır.

Oyun çözünürlüğü:

 • SD 720P
 • HD 1080P
 • Ultra HD 2K

Eğer sizin çok iyi bir sisteminiz var ise kesinlikle Ultra HD 2K yı seçmemelisiniz. Öncelikle HD 1080P yi deneyin. Eğer hala kasma sorununuz devam ediyorsa SD 720P yi seçerek oyununuza devam edebilirsiniz.

PUBG Mobile Motor Ayarları

PUBG Mobile Bilgisayar Kasma Sorunu hala devam ediyorsa öncelikle çözünürlük kısmında değişiklik yaparaks orunu çözmeye çalışabilirsiniz diye yukarıda belirttik. Eğer hala sorun devam ediyorsa, Motor ayarlarında üst menüde seçenekler kısmında bulunan akıllı mod seçili olmak zorundadır. O kısmın altında alt alta 4 madde yer almaktadır. 3. sırada olan madde hariç diğer kutucukları işaretleyebilirsiniz.

Temel ayarlara hiç girmenize gerek yok. O kısımda değişiklik yapmanız gerekmiyor.

PUBG Mobile PC Emülatör de Kasma Sorunu Çözümü

PUBG Mobile PC Emülatör de kasma sorunuyla PUBG mobile oyuncularının hemen hepsi karşılaşmıştır. Bu sorunu çözmek için aşağıda yer alan adımları uygulamanız gerekir.

Öncelikle oyunun resmi sayfasına girerek Tencent Gaming Buddy programını bilgisayarımıza indiriyoruz. Daha önce kurduğunuz program veya oyun var ise kaldırarak oyunu yeniden kurmanızı öneriyoruz.

Oyunu yükledikten sonra kısayola tıkladığımızda karşımıza oyunlarım kısmında sadece PUBG Mobile Oyna kısmı görünecektir.

Oyna kısmına bastığımızda oyun açılmaya hazırlanıyor olacaktır.

Tam bu esnada hemen hızlı bir şekilde en sağda yer alan Android de ki çıkış düşmesine basarak ana sayfa uygulamalar kısmına döneceksiniz.

Olay burada başlıyor. Oyunda kasma olmaması için, klavye de bir elimizde Shift tuşuna basılı tutup diğer elimizle de F9 tuşuna basarak, diğer uygulamalar sekmesini açıyoruz.

Karşımıza, Android’in orjinal tarayıcısı geliyor ve buna tıklıyoruz. Orada yer alan Apk dosyasını indiriyoruz.

Uygulamayı indirdikten sonra kuruyoruz.

Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra;

  • Direct X + kısmına girip motor sekmesinde yer alan,
  • işlem önbelleği
  • genel işleme önbelliğini zorunlu kıl
  • dahili ekran kartına öncelik tanı
  • rendering optimizasyon seçeneklerini işaretliyoruz.

Bu işlemlerin hepsini eksiksiz yaptıktan sonra PUBG Mobile Bilgisayar Kasma Sorunu nu ve PUBG Mobile PC Emülatör Kasma Sorunu nu çözmüş olacaksınız. Keyifli Oynamalar.

Ayrıca kasma sorunu devam ederse altta bulunan linkteki makalede yazanları uygulayabilirsiniz.

Mobil Pubg Kasma Sorunu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir