PUBG Mobile Kötü Modülü Bilgi Hatası

Özellikle Windows Creators 1709 güncellemesinden sonra PUBG oynarken oyuncular Kötü Modül Hatasıyla karşılaşıyor. O zamandan beri, PUBG, CS Go ve Fortnite oynayan oyuncular bu hata mesajını her zaman bildirmişlerdir. Bu hatanın ana nedeni mekanik ve oyunu bilgisayarınızda çalıştırmak için Windows tarafından desteklenmektedir. Hatanın tam mesajı “ bad_module_info çalışmayı durdurdu ” şeklindedir.

PUBG’nin kendi başlatıcısına sahip olduğundan, çeşitli Windows kütüphaneleri ve modülleriyle bir ilgisi olmadığını düşünebilirsiniz.

PUBG Mobile Kötü Modülü Bilgi Hatası

PUBG Kötü Modülü Bilgi Hatası Çözümü

1. Çözüm: Tam ekran optimizasyonunu devre dışı bırakma

Windows, işletim sisteminin oyun tam ekran modunda çalışırken oyun kalitesini ve performansını iyileştirmesini sağlayan ‘Tam ekran optimizasyonu’ adlı bir özelliğe sahiptir. PUBG çoğunlukla tam ekranda oynatıldığından, bu mekanizma devreye giriyor ve onu optimize etmeye çalışıyor. 1709 Windows güncelleştirmesi yerine, bunun hata iletisine neden olduğu konusunda birçok rapor vardır.

Tam ekran optimizasyonunu devre dışı bırakmayı deneyebilir ve bunun bizim için sorunu çözüp çözmediğini görebiliriz. Bu seçeneğin devre dışı bırakılmasının FPS’nizi düşüreceğini ancak en azından oynayabileceğinizi unutmayın.

  1. Epic Games Launcher’a sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin .
  2. Bir kez yükleyicinizin özelliklerinde, sekmesini seçin Uyumluluk ve kontrol seçeneği devre dışı bırakın. Ayrıca, Bu programı yönetici olarak çalıştır kutusunu işaretleyin
  3. Değişiklikleri kaydetmek ve çıkmak için Uygula’ya basın . Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve bunun sorunu çözüp çözmediğine bakın. Steam kullanıyorsanız, bu adımları üzerinde uyguladığınızdan da emin olun.

2. Çözüm: Windows ve PUBG’yi Güncelleme

PUBG resmen hata mesajını onayladı ve aynı zamanda 1709 Windows güncellemesinden etkilenen tek oyun olmadığını söyledi.

Gönderi sırasında, durum için olası bir geçici çözüm yoktu. Bu hata, daha sonra hata mesajını düzeltmek için birkaç yazılım güncellemesi yayımlayan Microsoft mühendisleri tarafından hızla fark edildi. Microsoft’un ardından PUBG, sorunu gidermek ve gelecekte aynı sorunla karşılaşmayacağından emin olmak için oyunu da güncelledi.

Bu nedenle, bu hatayı yaşıyorsanız, muhtemelen Windows’un en son sürümünün yüklü olmadığı anlamına gelir. Bu durumda, aşağıdaki adımları kullanarak Windows’u en kısa sürede güncellemenizi öneririz.

  1. Windows + S tuşlarına basın , iletişim kutusuna ” Güncelle ” yazın ve Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Güncellemeleri denetle seçeneğini seçin ve Windows’un kontrol etmesine izin verin. Devam etmeden önce aktif bir internet bağlantınızın olduğundan emin olun.
  3. Güncelleme yüklendikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve PUBG’yi tekrar açın.

3. Çözüm: Oyun Çubuğunu Devre Dışı Bırakma

Oyun çubuğu, son Windows 10 güncellemelerinde tanıtılan yeni bir özelliktir. Bu özellik, oynanan oyunu otomatik olarak algılar ve ekranın ortasındaki bir ‘oyun çubuğunu’ başlatır ve kısayol tuşlarını kullanarak oyununuzu kaydetmenizi, yakalamanızı veya fotoğraflarını çekmenizi sağlar. Xbox uygulamasının içinde veya dışında herhangi bir oyun oynarken, Windows + G tuşlarına basılarak oyuna kolayca erişilebilir.

Yukarıdaki yöntemlere ek olarak, şunları da deneyebilirsiniz:

  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Tüm sürücülerin en son sürümlerini yükleyin.
  • Arka planda başka oyun bulunmadığından emin olun .
  • Yönetici olarak giriş yaptığınızdan emin olun .

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir