PUBG Mobile Siyah Ekran Hatası

PUBG Mobile Siyah Ekran Hatası

PUBG veya Oyuncular Bilinmeyen BattleGrounds Bluestacks’ta mevcuttur. Kurulumdan sonra Siyah Ekranı görüyorsanız, bu hatayı kolayca düzeltebilirsiniz. Bu yazımız size, Black Screen problemini düzelttikten sonra Bluestacks emülatörü ile PUBG oyunu oynamaya devam etmeyi öğretecektir.

Bluestacks’ı bilmeyenler için, Windows ve MAC Bilgisayarlarda veya dizüstü bilgisayarlarda indirilebilen bir Android Emülatörüdür. Bununla, PC’nizdeki herhangi bir Android uygulamasını çalıştırabilirsiniz.

PUBG Mobile Siyah Ekran Hatası

PUBG Mobile Siyah ekran hatası çözümü

Çözüm, sorunun asıl nedenine bağlıdır. Sorunu çözmek için düzenli olarak izlemeniz gereken adımlar.

 1. PUBG apk sorunu çözmek için

  Bunun nedeni, oyunun bozuk bir apk dosyasını kullanıyor olmanız olabilir. Bu çözümü düzeltmek için resmi yoldan ilerlemenizi öneririm. Bunun için Bluestacks’ı kurmanız ve diğer akıllı telefonlar gibi giriş yapmanız gerekir. Oradan, Play Store’u açmalı ve PUBG’yi oradan yüklemelisiniz.

  Apk doğrudan internetten indirmek ve Bluestacks kullanarak açmak, Siyah Ekran sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Ancak resmi yolla, bu gibi sorunlarla karşılaşmayacaksınız.

 2. Grafik Kartı sorununu düzeltmek için

  Apk doğru yüklenirse, kontrol edilecek bir sonraki şey grafik kartınızdır. Daha düşük dereceli bir grafik kartı kullanıyorsanız, sorun olabilir. Grafik kartı bağımlılığını Bluestacks’taki PUBG ile düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Masaüstünde Sağ Tıkla -> Nvidia Graphics kartı için ayarları açın .
  • 3B Ayarları Yönet -> Program Ayarları -> Burada gezin düğmesini tıklayın -> Bluestacks Ön Uç Ekle
  • Biraz aşağı kaydırın ve Dişli Optimizasyonu seçeneğini kapatın ve tepsi simgesinden bluestacks’tan çıkın.
  • Bluestacks’ı tekrar başlatın.
 3. Uyumsuz sürücüleri kaldırın

Resmi Grafik Kartı web sitesine gidin ve bunun için en güncel sürücüleri yükleyin. Bu adımı denemeniz çok nadir olacaktır.

 

Tüm bu yolları denemenize elbette gerek yok sorununuz neredeyse çözdükten sonra diğer adımlara bakmanıza gerek kalmayacaktır. Merak ettiğiniz konularda yorum kısmından bize ulaşarak gereken soruları sorabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir