PUBG Mobile 971 Hatası

PUBG Mobile 971 Hatası

Hata 971 herkese sinir bozucu görünüyor. Özellikle Google Play Store’dan uygulamayı yüklemeye çalışırken bir hata meydana geldiğinde rahatsız edici hissedersiniz. Google Play Store, mobil uygulamayı indirmek için en büyük platformlardan biridir, ancak yine de küçük hatalar içermektedir.

Hata kodu 971 nedir?

Yeni uygulamayı google oyun mağazasından yüklerken veya uygulamayı güncellemeye çalışırken hata kodu 495 , hata kodu 497 vb gibi birçok hatayla karşılaşıyoruz . Bu hataların gerçekte ne olduğunu biliyor musunuz?

Hata kodları aslında hatayı tanımlamak için verilen sayısal bir değerdir. Bu tür hata kodları, hata, olası nedeni ve hataya neden olan işlem hakkında bilgi içerir. Satıcılar, yazılımdaki hatayı gidermek için bu tür hata kodlarını kullanır.

PUBG Mobile 971 Hatası

971 Hata kodunun nedeni nedir?

Çoğunlukla böyle bir hata, sistemde bulunan bozuk veya hasarlı dosyalar nedeniyle oluşur. Eksik Kurulum , Eksik kaldırma , Uygulamanın hatalı şekilde silinmesi de bu tür hataların nedeni olabilir.

PUBG Mobile Hata kodu 971 Çözümü

Google Play Store güncellemeleri, Google hesabı sorunları, veri sorunları, önbellek sorunları nedeniyle de hatalara neden olabilir. İşte bu can sıkıcı hatalardan kurtulmanıza yardımcı olacak düzeltmelerden bazıları.

Google Play Store’dan Önbelleği Temizle

Google Play Store uzun vadede önbellek üretir. Önbellek bir uygulamanın sorunsuz çalışmasına yardımcı olur, ancak bazen önbellekteki bozuk dosya da bu tür hataların oluşmasının sebeplerinden biri olabilir. Önbelleği google oyun mağazasından temizlemek için bu adımları izleyin.

 1. Ayarları aç
 2. Uygulamalar >> Uygulama Yöneticisi’ne gidin.
 3. Uygulamaları kaydırın ve Google Play Store’a gidin.
 4. Google Play Store’u açın ve zorla durdur düğmesine dokunun.
 5. Önbelleği Temizle üzerine dokunun.
 6. Yukarıda belirtilen adımları tekrarlayın ve Google Play Hizmetlerinden de önbelleği temizleyin.
 7. Uygulamayı indirmeyi ve yüklemeyi deneyin

Play Store Verilerini Temizle

Google Play Store ve Google Play Service’in önbelleğini temizlemek sorunu çözmezse, Google Play Store verilerini temizlemeyi deneyin. Google Play Store’daki oyun mağazası verilerini temizlemek için bu adımları izleyin.

 1. Ayarları aç.
 2. Uygulamalar >> Uygulama Yöneticisi’ne gidin.
 3. Uygulamaları kaydırın ve Google Play Store’a gidin.
 4. Durdurma Zorla Düğmesine dokunun.
 5. Verileri temizle üzerine dokunun .

Google hesabını cihazınızdan kaldırın ve tekrar ekleyin.

Yukarıda belirtilen düzeltmeler yardımcı olmazsa, Google hesabını cihazdan kaldırmayı ve tekrar eklemeyi deneyin. Google hesabını cihazınızdan kaldırmak için bu adımları izleyin.

 1. Ayarlara git.
 2. Hesaba Git >> Google’a dokunun.
 3. Hesabı kaldır öğesine dokunun.
 4. Cihazı yeniden başlatın ve uygulamayı yüklemeyi deneyin.

One Comment

 1. Bil Diye Reply

  Gayet başarılı ve bilgilendirici bir yazı olum hocam. Elinize sağlık. Bende win 10 da pubg mobil yüklüyorum ancak çok kasıyor hocam. Bilgisayarımın özellikleri amq a9 7. nesil işlemci, 8 gb ddr4 ram 2 gb ekran kartı 1 terebayt hard disk var nedenini biliyormusunuz acaba hocam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir