Rise of Kingdoms – En İyi Krallıklar, Medeniyetler Nelerdir?

Rise of Kingdoms En İyi Krallıklar, Medeniyetler Nelerdir?

Rise of Kingdoms son zamanların en iyi gerçekçi stratejik oyunu olarak bilinmektedir. Birden çok medeniyet vardır ve bu medeniyetler arası durumlar oyunun ana konusudur. Çıktığı günden bugüne milyonlarca kullanıcıya sahip olmuş ve çok fazla ses getirmiştir. Son eklenen Osmanlı, Bizans ve Araplar ile birlikte toplamda 11 tane medeniyet bulunmaktadır oyunun içerisinde. Oyun bu medeniyetler arasında geçiyor. Şimdi oyundaki en iyi medeniyet, ulus hangileri, onları inceleyelim.

Oyunda kullanılan medeniyet ve ulusların özelliklerinden, avantajlarından bahsedeceğiz. Hangisi en iyi buna kullanıcılar daha kolay cevap verecektir, cevapta bu yazı da etkili olacaktır.

Rise of Kingdoms – En İyi Krallıklar, Medeniyetler Nelerdir?

1-Roma: Roma %10 civarında gıda toplama hızı, %5 kadar savunma ve %5 kadar da kıta intikal özelliği vermektedir. Bu medeniyet ile saldırı hızınız artış gösterir yani bu medeniyet ile çok daha hızlı saldırılar yapabilirsiniz.

2-İngiltere: %5 eğitim hızı, %5 kadar okçu saldırı hızı ve %20 müttefik garnizon kapasitesinde artış özelliği sağlamaktadır. İngiltere ile okçular çok ön planda olmakta ve savunma büyük oranda artmaktadır.

3-Almanya: %5 süvari saldırıları, %5 gibi birlik eğitim hızı ve de en önemlisi eylem puanlarının geri dönüş hızını %10 daha arttırır. Almanya sayesinde birlikler çok hızlı eğitilir ve saldırılarda daha güçlü olabilirsiniz.

4-İspanya: %5 süvari savunması, %10 kadar deneyim ve de %20 kadar kaynak üretimi hakkı tanır. Kaynak bakımından çok iyi konumdadır ve de çok daha hızlı bir şekilde XP kazanır.

5-Fransa: %3 sağlık seviyesi, %10 kadar odun toplama hızı ve en önemlisi ve en avantajlısı %20 hasta iyileştirme hızı vermektedir. Çok fazla savaşa giren bir haliniz var ise Fransa idealdir. Kaynak bulabilme açısından da çok iyidir.

6-Çin: %3 savunma, %5 eylem puanında artış hızı, %5 inşa hızı vermektedir. Savunma konusunda çok iyidir. Gün içinde çok aktifseniz Çin size çok uygun.

7-Kore: %5 kadar okçu savunması, %3 araştırma hızı ve en avantajlı olanı %15 hastane kapasitesi vermektedir.

8-Japonya: %3 saldırı hızı, %5 kaynak toplama hızı, %30 keşifçi hızı hakkı vermektedir. Saldırgan olan ve sık kullanan kullanıcılar için çok uygundur.

9-Araplar: Genel olarak fazla hasar hakkı vermektedir. %5 ve %10 artı hasar hakkı vermektedir. Çok fazla saldırı yapanlar için uygundur.

10-Osmanlı Ve Bizans: İkisi ayrı medeniyetlerdir, aynı başlık altında yazıyorum. Osmanlı ve Bizans tam zıt medeniyetlerdir. Osmanlı çok sağlam ve beceriklidir Bizans ise tam tersi.

Değerlendirmeler yapıldığı zaman her açıdan en uygun olanlar Almanya ve İspanya’dır. En iyi uluslar bunlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir