Apex Legends açılmama sorunu

Apex Legends açılmama sorunu (Kesin Çözüm)

Apex Legends açılmama sorunu ve çözümü

Apex legends oyunununu indirip oynayabiliyorsunuz fakat bir süre sonra ‘error syncing cloud storage date’ hatasını almanız mümkün. Bu hata bir tür senkranizasyon hatasıdır. İngilizce anlamı ‘bulut hafızasının zamanı eşleştirilemedi’ demek. Bu sorunu ve bunun gibi Apex Legends açılmama sorunlarını çözmek için aşağıda saydığım 2 yöntemi deneyebilirsiniz.

Origin Client’e girdikten sonra sol üst köşedeki Origin yazısını tıklayın. Açılan sayfadan ayarlar bölümüne giderek insatall and saves kısmına tıklayın. Burada cloud storage seçimindeki saves seçeneğini devre dışı bırakın. Bunu yaptıktan sonra hala hata almaya devam ediyorsanız aşağıdaki diğer yöntemi deneyebilirsiniz.  Bu yöntemi Apex Legends açılmama, bozulma, yükleme ekranında kalma gibi tüm hatalar için çözüm olarak kullanmanız mümkündür.

Apex Legends açılmama sorunu

Origin Client’e girdikten sonra Oyun kütüphanem’e girmeniz gerekmektedir. Buradan Apex Legends’i bularak üzerine sağ tıklatın ve repair komutunu çalıştırın. Bu yöntem oyununuzun dosyalarını baştan sona tek tek kontrol edecek ve herhangi bir hata algılarsa O dosyayı yeniden yükleyecek. Bu işlem biraz zaman alabilir ama kesin çözüm yöntemidir.

R5apex.exe hatasının çözümü

Bu hata Apex Legends içerisinde gelen “Easy Anti Cheat” uygulamasının neden olduğu bir hatadır. Bu hata oyun içi hile kullanmanızı engelleyen bir koruyucu kalkandır. Bu hatayı çözmek için Bilgisayar ikonuna tıklayın ‘C’ diskini seçerek tıklayın Program files (x86) klasörüne tıklayın > Origin Games’e tıklayın > Apex  klasörüne tıklayın > Easy Anti Cheat klasörüne dahil olun > Easy Anti Cheat Setup uygulamasını açın > Repair service tıklayın > Finish’e tıklayın. Bu kadar Bu yolları izlerseniz “r5apex.exe” hatasını çözmüş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir