PUBG – Fare (Mouse) Takılma Hatası Kesin Çözümü?

PUBG dünya çapında oynanan online macera, mücadele ve savaş oyunudur. Hemen hemen dünyadaki tüm ülkelerden oyunculara, kullanıcılara sahiptir. Dünyanın dört bir yanını saran oyun 2017 yılında çıkarılmış olmasına rağmen hala en çok indirilenler sıralamasında adını ilk sıralarda tutmaktadır. İnsanlarda büyük bir bağımlılığa neden olan oyunun çok fazla kullanıcısı olduğundan arızası, bulunan problemleri de çok olmaktadır . Milyonlarca kullanıcıya sahip olan oyunun tekniksel veya sistemsel hataları olmaktadır. Bu hatalardan en çok rastlananı ise mouse takılmasıdır. En iyi bilgisayarlarda bile bu problem görülmektedir yani kullanılan bilgisayardan değil oyunun sistemiyle alakalı bir problem vardır. Milyonların sevdiği oyun üzerine çok çalışmalar yapılmış ve tüm problemler tespit edilip iyileştirmek için uğraşılmıştır. PUBG Mouse takılma sorununun da çözümü vardır tabi ki.

Youtube üzerinde bu konuya dair birçok videoya ulaşabilirsiniz. Bazen çözümlerini anlatır bazense sadece problemin detaylarını verir bu videolar. Bu problemin çözümü için veyahut bu problemi en az dereceye indirmek için 5 farklı özelliğe dikkat etmemiz gerekmektedir. Şimdi bu beş maddeyi inceleyeceğiz.

PUBG – Fare (Mouse) Takılma Hatası Kesin Çözümü?

PUBG Fare Takılma Sorununun Kesin Çözümü

1-Öncelikle Nvidia ayarlarına özen göstermeliyiz. Eğer bu tür ekrana sahipseniz takılmalar bu ekran dolayısıyla olabilir. Eğer öyleyse indirmeniz gereken bir program vardır. Nvidia GeForce Experience programı bu ayarları değiştirmemizde işimize yarayacak olan programlardır. Sol altta bulunan oyun içi yer paylaşım ayarlarını kapatıyoruz, böylece oyunun sistemine yüklenen yük biraz olsun azalıyor. Bu takılma sorununu çözecektir. Eğer çözmedi ise ikinci maddeyi inceleyebiliriz.

2-Oyunun içerisindeyken görev yöneticisine giriyoruz. Görev yöneticisinde TsIGame.exe kelimesine sağ tıklıyoruz ve öncelik ayarla diyoruz. Daha sonra normalin altında veya normalin üstünde seçeneğini tıklıyoruz. Eğer bu seçenek de etkili olmadıysa diğer bir yöntemimize geçiş yapıyoruz.

3-Belki de problemi çok büyük şeylerde arıyorsunuzdur. Belki de gayet basit bir sebeptendir. Klavye, mouse girişlerine bakın ve çıkarıp takın. Eğer problem yine çözülmediyse diğer bir seçenek.

4-Bilgisayarın yazılımının güncel olması gerekmektedir. Sürücü güncelliğine de dikkat etmelisiniz. 1-2 haftada bir yazılım kontrolü yapmak iyi olabilir.

5-Bilgisayarın ön belleğini temizlemelisiniz. Ne kadar dolu olursa o kadar kötü etiler. Bu sebeple temizliğe özen göstermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir