YOUTUBE GİZLİ MOD NEDİR, NASIL AÇILIR?

Youtube Gizli Mod Nasıl Açılır, Nasıl Kapanır Ve Ne İşe Yarar?

Günümüzde birçok sosyal ağ, uygulama ve programda bulunan gizli mod kullanıcıların yaptığı işlemleri ve girdiği profilleri kaydetmemesini sağlamaktadır. 2005 Yılından beri bize çeşitli konularda insanlar tarafından hazırlanan bilgi ve eğlence içerikli videoları, yayınları bir araya getiren Youtube, Android kullanıcılarına gizli mod özelliği getirdi.

Youtube Gizli Mod Nasıl Açılır, Nasıl Kapanır Ve Ne İşe Yarar?

Hiçbir uygulamadan veya programdan haberi olmayan ya da kullanmak istemeyenlerin dahi bildiği Youtube, gizli mod özelliğini getireceğini duyurduğunda kullanıcılarına “Youtube Gizli Mod Nedir?” ve “Youtube Gizli Mod Ne İşe Yarar?” sorularını sordurttu. Gelin hep birlikte Youtube gizli modun nasıl açıldığını, ne işe yaradığını öğrenelim.

Youtube Gizli Mod Nedir?

Aslında daha önceden var olan gizlilik ayarları kısmından, izleme geçmişini ve aramaları kaydetmeyi kapatmayı sağlıyordu fakat kullanıcılarının daha iyi ve kolay işlemlerle memnun etmeyi hedefleyen Youtube, şu anlık Android kullanıcılarına gizli mod özelliğini getirdi.

Youtube Gizli Mod Ne İşe Yarar?
Youtube gizli mod adından da anlaşılacağı üzere kullanıcılarına gizliliği amaçlamaktadır. Örnek verecek olursak daha önce izlediğiniz bir videoyu veya yaptığınız bir aramanın ne olduğunu kimsenin bilmesini istemiyor iseniz bu özellik sizi çok memnun edecek. Üstelik gizli mod açıkken izlediğiniz ve aradığınız geçmiş kaydedilmediği için sizlere ileride bu videoların ve aramaların benzer önerileri karşınıza çıkmayacaktır. Bu özelliğin gelmesi ile birlikte sık sık arama ve izleme geçmişini gizlilik ayarlarından temizlemek zorunda da kalmayacaksınız.

Youtube Gizli Mod Nasıl Açılır?
Diğer uygulamaların aksine Youtube, bu özelliğin kullanımını çok basitleştirmiş dilediğiniz zaman gizli moda geçiş yapabilirsiniz.
Gizli moda geçiş yapmak için Youtube uygulamanızı açın ardından sağ üst köşede bulunan, profil resminize tıklayın hemen alt kısımda “Gizli Modu Aç” seçeneğine basarak anlık olarak gizli moda geçebilirsiniz.
Yalnız unutmayın Youtube gizli mod özelliği aktif haldeyken abonelikler ve iletiler gibi özel alanlarda gizlilik kapsamına gireceği için bu özelliklere giriş yaptığınızda sizi boş bir ekran karşılayacaktır.

Youtube Gizli Mod Nasıl Açılır, Nasıl Kapanır Ve Ne İşe Yarar?

Youtube Gizli Moda Nasıl Kapatılır?
Aboneliklerinize, iletilerinize ulaşmak veya gizli moddan çıkmak istediğinizde Youtube gizli mod kapatma nasıl acaba diye düşünmenize gerek kalmıyor. Youtube gizli moda geçtiğinizde profil resminiz yerine gözlüklü siyah dedektif geliyor, bu simgeye tıkladığınızda açılan ekranda “Gizli Modu Kapat” seçeneğine basmanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir