Steam İndirme Zamanlama ve Hız Kısıtlama Nasıl Yapılır?

Steam kullanıcılarına, çeşitli alanlarda oyun, program ve uygulama indirmek isteyenlere onbinlerce oyunu / uygulamayı ücretli veya ücretsiz olarak sunan bir platform. Dilediğiniz oyunu ve uygulamayı indirip kullanabiliyorsunuz. Bazı oyun ve uygulamalar küçük boyutlu iken bazızıları ise 70 – 80 GB kadar boyutlara çıkabiliyor. Durum böyle olunca ülkemiz şartlarında AKK (Adil Kullanım Kotası) çok çabuk doluyor ve internet hızı belirli bir oranda düşüyor. Bu durum da internet üzerinden çevirimiçi oyun oynayan kullanıcıların “ping” adı verilen oyun içi geciklemelere sahip olmasına neden oluyor. Bu makalemizde hem AKK’denkullanmadan hem de oyun içi takılmalarla karşılaşmadan Steam üzerinden nasıl oyun ve uygulama indirebileceğinizden bahsedeceğiz.

Hız Kısıtlama Nedir?

Hız kısıtlama, internet hızınızı belirli bir orana sabitleyerek indirme yapmanıza olanak sağlayan bir araçtır. Bu sayede oyun oynarken arkada indirme yapabilirsiniz. Hız kısıtlamanın aktif olmadığı durumlarda internet hızının neredeyse tamamı indirme için ayrıldığından oyun oynarken yüksek gecikmeler yaşayabiliyorsunuz. Hız kısıtlama ile belirli bir oranda internet oyun için bırakarak kalan miktarı indirme için kullanabilirsiniz. Bu sayede oyun oynarken arka planda sorunsuz bir şekilde indirme yapabilirsiniz.

·         Steam Hız Kısıtlama Nasıl Aktifleştirilir?
1.       Bilgisayardan Steam hesabınıza giriş yapın.

2.       Sol üst köşedeki “Steam” menüsüne ardından da “Ayarlar” menüsüne tıklayın.

3.       Sol menüde birçok ayar seçeneği karşınıza çıkacak. Bunların içinden “İndirmeler” menüsüne tıklayın.

4.       Karşınıza çıkan ekranda “İndirme Kısıtlamaları” bölümüne gelin ve “Bant genişliğini sınırla:” ayarından indirme için ayıracağınız maksimum hızıseçin.

5.       Artık indirmeleriniz belirttiğiniz sınırların üstüne çıkamayacak ve rahat bir kullanım yaşayacaksınız.

İndirme Zamanlama Nedir?

İndirme zamanlama, Steam üzerinden indirme yaparken sadece belirlediğiniz saatler arasında indirme yapılmasını sağlayan bu şekilde de AKK kotanızın dolmasını engelleyen bir özelliktir.
Ülkemizde birçok internet sağlayıcısı firma “02.00 – 08.00” saatleri arasında yapılan indirmelerin AKK’ye yansımayacağını açıklamıştır. Bu sayede indirmelerinizi 2 ile 8 saatleri arasına zamanlamak AKK kotanız açısından oldukça olumlu etki sağlayacaktır.
·    Steam İndirme Zamanlama Özelliği Nasıl Aktif Edilir?
1.       Bilgisayardan Steam hesabınıza giriş yapın.

2.       Sol üst köşedeki “Steam” menüsüne ardından da “Ayarlar” menüsüne tıklayın.

3.       Sol menüde birçok ayar seçeneği karşınıza çıkacak. Bunların içinden “İndirmeler” menüsüne tıklayın.

4.       Karşınıza çıkan ekranda “İndirme Kısıtlamaları” bölümüne gelin ve “Oyunları şu aralıkta güncelle” kısmının yanındaki kutucuğa tıklayarak tik atın.

5.       Tik attıktan sonra saat aralığını 2 – 8 olarak seçin.
Bol indirmeler. ?

#Etiketlersteam indirme zamanlama, steam indirme ayarlama, steam hız ayarlama nasıl yapılır, steam hız ayarlama
,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir