Instagram Hikaye Arşivleme Özelliği Nasıl Aktifleştirilir?

Instagram, son yıllarda yaptığı güncellemeler ile birçok rakibi olan uygulamadan kullanıcılar koparabilmeyi başardı. Oldukça popüler olarak kullanılan Instagram, uygulama güncellemelerine hız kesmeden devam ediyor. Bu makalemizde Instagram tarafından daha önceden yayınlanan güncellemelerle ara yüze eklenen Hikaye Arşivleme Özelliği’nden bahsedeceğiz.
Hikaye Arşivleme Özelliği
Hikaye Arşivleme Özelliği

Instagram Hikaye Arşivleme Özelliği Nedir?

Instagram, fotoğraf paylaşımının yanı sıra hikaye (story)paylaşım imkanı da sunuyor. Kullanıcılar diledikleri görüntüyü 24 saatliğine paylaşabiliyorlar. 24 saatin sonunda ise yok olacak hikayeleri kaydetmek isteyen kullanıcılar ekran görüntüsü (screenshot) alarak telefonunun galerisine kaydediyor. Ancak bu eylem uzun vadede telefon hafızasının dolmasına ve telefonda yavaşlamalara neden oluyor.
Tam bu noktada Instagram, hikaye arşivleme özelliğinikullanıma sunmuş durumda. Instagram hikaye arşivleme özelliği ile telefon hafızanızdan yer harcamadan Instagram hesabınıza dilediğiniz hikayenizi kaydedebiliyorsunuz.

Instagram hikaye arşivleme özelliğini aktif etmek oldukça basit. Bunun için yapmanız gerekenler;

  1.     Instagram uygulamanıza giriş yapın.
  2.   Profilinizin bulunduğu ekrana gelin.
  3.   Ekran görüntüsünde görmüş olduğunuz butona tıklayın.
Hikaye Arşivleme Özelliği

4.       Karşınıza gelen ekrandan “Arşivlemeyi Aç” butonuna tıklayın.

Hikaye Arşivleme Özelliği

5    Instagram hikaye arşivleme özelliği aktifleşmiş olacaktır. Hikayenizi paylaştıktan sonra arşivle seçeneği ile hikayenizi kaydedebilirsiniz!

Bu tarz paylaşımların gelmesini istiyorsan yorumda belirtebilirsin. 🙂

#Etiket:
Instagram Hikaye Arşivleme Özelliği Nedir
Instagram Hikaye Arşivleme Özelliği Nasıl KullanılırInstagram Hikaye Arşivleme Özelliği, Instagram Hikaye Arşivleme Özelliği Nasıl Aktifleştirilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir