FATİH AĞINDA ÇALIŞAN 25MBPS HIZINDA HTTP VPN

Fatih Ağı Nedir? VPN Nedir? Fatih Ağına Nasıl Bağlanılır?

 

 

 

Fatih Ağı Nedir?

 

Günümüzde teknolojinin hayatımıza etkisini anlatmak mümkün değil. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu teknolojiye ayak uydurarak daha gelişmiş ve pratik eğitim verilmesi amacıyla kendilerine bağlı okullara ve eğitim alanlarına akıllı tahta, tablet gibi teknolojik cihazlar devreye soktu. Haliyle bu teknolojik cihazların bir internete bağlanması gerekiyor bu nedenle “Fatih Ağı” geliştirildi ve bu ağ bağlanmaya kısıtlı, bağlandığında ise internette gezinme kısıtlı duruma getirildi. Bu nedenle öğrencileri arama motorlarında “fatih ağına bağlanma 2018” gibi aramalara teşvik etti.

VPN Nedir?

 

VPN, internete farklı bir IP üzerinden bağlanmanızı sağlayan programdır. VPN’nin açılımı Virtual Private Network’dür, Sanal Özel Ağ anlamına gelmektedir. VPN genellikle erişimi kısıtlanmış bir web siteye girmek veya bir uygulamayı kullanmak amacıyla kullanılmaktadır. Fatih ağı gibi belirli siteler dışında gezinti yapmayan ağlarda veya bağlanılması engellenmiş ağlara bağlanmak içinde kullanılan aracı bir uygulama, program ve yöntemdir. Çeşitli VPN servisleri bulunmaktadır. Genel olarak servislerin çoğu size belli bir süre verir günlük o süreyi doldurduğunuzda daha fazlası için ücret ister. Biz size bu yazımızda hangi ücretsiz vpn uygulaması iyi ve nasıl kullanacağınız hakkında bilgilendireceğiz.

Fatih Ağına Nasıl Bağlanılır?

 

Peki, bu fatih ağına nasıl bağlanılır gelin hep birlikte öğrenelim.
Vereceğimiz uygulamada kullanmanız için sizlere 3 adet site vereceğim. Bu sitelerden herhangi birinden hesap açmanız gerekmekte. Ancak mutlaka NETHERLANDS’dan alın hesabınızı.

Öncelikle hesap açabileceğiniz siteler:
• https://fastssh.com/
• https://skyssh.com/ssh/region/europe
• https://fullssh.com/
Nasıl bağlanacağınızı fastssh üzerinden hesap açarak anlatacağım.
• Öncelikle SSH Server in Europe tablosunda yani içinde Netherlands bulunan tablonun altında bulunan Select in europe butonuna tıklıyoruz.
• Ardından SSH Server Netherlands 4 başlıklı tablonun altında bulunan Create SSH Account Netherlands butonuna tıklıyoruz.
• Açılan sayfada az aşağı inerek Username adlı kutuya kullanıcı adınızı yazarak create ssh account yazılı mavi butona tıklayarak ilerliyoruz. Tekrar açılan ekranda aşağıya inerek  >> Continue Create Account adlı butona tıklıyoruz.
• Açılan sayfada sol kısımda username kutusunda yazdığınız kullanıcı adı yazılı geliyor ve password kısmına şifre belirliyorsunuz. reCAPTCHA onayını verdikten sonra aşağıda bulunan Create Account adlı butona tıklıyorsunuz.
• Ardından gelen ekrandaki bilgiler bize lazım olacak şimdi size kullanmanız gereken uygulamanın apk dosyası linkini vereceğim.

Eproxy

 

İndirme Linki:  
İndirmek İçin Buraya Tıklayın
• Uygulamayı indirip kurduktan sonra giriş yapıyoruz.
• Ardından sağ alt köşede bulunan dosya ekleme simgesine tıklıyoruz.
• Şimdi ise oradan size vereceğim Eproxy uygulamasının ayarları dosyasını indirip ekliyorsunuz.

Eproxy Ayar Dosyası İndirme Linki:
http://www.mediafire.com/file/sa2h7erhd8j9kj5/sametyıldırım.ePro
• İndirdiğiniz dosyayı ekledikten sonra sol üst köşeden menüye giriyoruz.
• Menüden SSH Configuration seçeneğine tıklıyoruz.
• Ardından host kısmında bulunan Host / IP ye tıklıyoruz açılan kutucuğa fastssh sitesinden açtığımız hesabın Host IP Addr: karşılığında yer alan adresi kopyalayıp, yapıştırıyoruz ve tamam diyerek pencereyi kapatıyoruz.
• Host kategorisinin aşağısında bulunan accounta gelerek user kısmına fastssh sitesinden Username SSH karşılığını kopyalayıp yapıştırıyoruz aynı şekilde pass kısmına da belirlediğimiz şifreyi giriyoruz.
• VPN ile ilgili ayar kısmını tamamladık şimdi yapmanız gereken fatih ağına bağlanarak uygulamadan start butonuna basmak.

Start butonuna bastığınızda bağlantı kurulduktan sonra karşınıza yeşil ile ssh forward successfully, ssh connected, tun2sock running ve eProxy ready to use yazılarını gördüyseniz.

Bildirim çubuğunda anahtar simgesi de yerini aldıysa bağlantıyı başarı ile tamamladınız demektir. Artık rahatça fatih ağında internette gezinebilirsiniz.

İlk bağlandığınızda biraz yavaş başlayacaktır ancak kullandıkça hızı artacak 25MBPS hızına kadar ulaşacaktır.

Sorun Yaşayanlar Buaraya Tıklayarak Yeni VPN ye Geçebilirler

3 Comments

  1. gurhoca Reply

    15 gündür bağlanmıyor tüm kanalları denedim. Sadece Hollanda 4 değil tümünü denedim. Bağlantı sağlamıyor. Sanırım e proxy nin güncelleme yapması lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir