Android telefon nasıl hızlandırılır

        Android telefonların güncellemeleri artıkça telefonlara yeni özellikler eklenmektedir. Yeni özelliklerin eklenmesiyle birlikte zamanla telefon içerisinde büyük yer kaplayan güncellemeler telefon sistemde yavaşlamaların meydana gelmesine sebebiyet doğurmaktadır. Google Play uygulamaları, widget’lar derken android telefonlarda büyük kasmalar meydana gelmektedir.
          Bu makalemiz üzerinden de android telefonlarınızı nasıl hızlandıracağınız hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Android telefonlarınız eskidikçe büyük kasmalar meydana gelmektedir. Bunu önüne geçilmesi imkansız çünkü giderek gelişen teknoloji ile birlikte bir uygulama içerisinde bulunan grafik ve kalite görüntülerinden de artışlar meydana gelmektedir. Artışların meydana gelmesiyle birlikte telefonlarda donmalar oluşmaktadır.

 

Android Telefonlar Nasıl Hızlandırılır?

        Android telefonlarınızı hızlandırmak için öncelikle telefonunuzda bulunan bütün gereksiz uygulamaları silin. Uygulamalar telefonlarda büyük yer kaplamaktadır. Buda zamanla telefonun yavaşlamasına neden olmaktadır. Bu yüzden telefonunuzda kullanmadığınız veya işinize yaramayacak bütün gereksiz uygulamalarını kaldırmanızı öneriyoruz.
Ana ekranınızda bulunan widgetları kaldırın. Telefonu açarken widgetlar otomatik olarak devreye girmektedir. Otomatik olarak devreye giren widgetlar yüzünden telefon geç açılmaktadır.
Telefonunuzun temasını değiştirmeyi deneyin. Telefonunuza gelen güncellemeler ile birlikte telefon özelliklerini göz önünde bulundurmak için kullanmış olduğunuzun launcher telefonunuzun hızını düşürebilmektedir. Bunu engellemek için Google Play üzerinden hız için optimize edilen farklı temalar indirerek kullanabilirsiniz.
Uygulama boyutları küçük olduğu sürece telefonunuzda donmaların meydana gelmesi söz konusu değildir. Fakat büyük boyutlarda bir tane tema edinirseniz telefonunuz daha da donmayacaktır. Tema seçiminde bu uyarıları dikkate almanız gerekiyor.

Donma ve yavaşlama sorunların düzelmezse son çare olarak da format atmanı öneririm.Eğer bir sorun veya konu hakkında önerin olursa yorum kısmından paylaşabilirsin.

4 Comments

  1. Melih Taha Reply

    Ben android telefonumu hızlandırmak için cleaner isimli bir uygulama kullanıyordum fakat o daha çok yavaşlatıyordu. Şimdi buradan sizin dediklerinizi deneyerek, özellikle ekran widgetlarını kaldırınca android telefonumun hızlandığını farkettim teşekkür ederim.

  2. Ayşegül Reply

    Android telefonum çok yavaştı. Sizin siteniz ve birkaç siteden daha bilgi bularak denilenleri yaptım ve gerçekten android telefonum hızlandı. Son kısımda söylediğin android format atmayı da anlatırsanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir