Wifi Sinyal Güçlendirme

Merhaba hepimizin ortak sorunu olan wifi sinyal sorununa isterseniz beraber çözüm bulalım.Wifi Sinyal Güçlendirme3

Son yıllarda akıllı telefonların artması ve sosyal medyada çok vakit geçirilmesi nedeniyle girilen her ortamda modemlerin Wi-Fi özelliği bulunmaktadır. GSM operatörlerinin vermiş olduğu internet paketleri genellikle kullanıcılara yetmez. Artık filmler ve diziler akıllı telefonlar üzerinden izlenmektedir.

Wifi Sinyal Güçlendirme1

Son çıkan filmlerin HD kalitede olduğunu göz önünde bulundurursak alacağımız internet tarifesinin bize yetmeyeceğini anlarız zaten. Bu nedenle evimizde başta olmak üzer gittiğimiz her yerde Wi-Fi bulunmaktadır. Bazen evimizde ve gittiğimiz misafirlik ve kafelerde Wi-Fi sinyali çok iyi çekmemektedir. Wi-Fi sinyalini güçlendirmenin birçok yolu vardır. Konumuzda sizlere Wi-Fi sinyalinin kalitesini nasıl yükselteceğinizi anlatacağız.

Wifi Sinyal Güçlendirme2

Wi-Fi Sinyali Güçlendirmek

Evinizdeki Wi-Fi sinyalini yükseltmenin en güzel ve en kolay çözümü modeminizin yeniden konumlandırılmasıdır. Evinizin her yerine sinyalinin ulaşabilmesi için evin tam merkezini seçmenizde fayda var. Seçtiğiniz konum uzaklık yakınlık açısından doğru olabilir ama Wi-Fi sinyali çekim noktasında bir rüzgarın bile parazit yapacağını unutmayalım. Hele ki evlerde bulunan duvarlar ve eşyaları düşünürsek sinyal gücünün ne kadar düştüğünü göz önünde bulundurabiliriz.

Modeminizin yanında veya yakınında elektronik cihazlar var ise Wi-Fi sinyal gücü kesinlikle azalır. Kısa olarak açıklamak gerekirse çevreye sinyal tek cihaz kablosuz modeminiz değildir. Televizyon, bilgisayar, müzik seti hatta mikrodalga fırına kadar her elektronik cihaz çevreye sinyal yaymaktadır. Evinizin içerisinde modem sinyal gücünü artırmak istiyorsanız eğer yapabileceğiniz bir diğer işlem modeminizin yazılımını güncellemek olacaktır.

 

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir