Teknoloji Nedir? Teknoloji Hakkında Herşey.

Merhaba bugün hepimizin çok iyi bildiği teknolojiyi birde benden dinlemeniz için bu makaleyi yazdım inşallah okumaktan keyif alırsınız.

Teknoloji Nedir? Teknoloji Hakkında Herşey.

Teknolojinin kelime anlamı nedir?

Teknoloji kelimesi Latincede kelime anlamı yapmak ve bilmek olan  “techne” , “logos”   kelimelerinin birleşimidir. Latince olarak da tam karşılığı “Technoslogos” kelimesidir.

Teknoloji Nedir? Teknoloji Hakkında Herşey.

Teknolojinin Geçmişten Günüme İlerleyişi Nasıldır?

Teknolojini  kelime manası bilyi yapmak olduğundan bana göre başlangıç tarihi insan ile başlar. Çünkü insan dünyaya geldiği andan itibaren sürekli öğrenme ve öğrendiği bilgiyi gerçekleştirmektedir. Teknoloji sürekli olarak gelişmekte ve sonu bulunmamaktadır.

Teknoloji Nedir? Teknoloji Hakkında Herşey.

Teknolojinin Önemi Nelerdir?

Teknoloji sürekli olarak gelişirken bizimde konforumuzu aynı oranda geliştirmektedir. Teknoloji bilim, sağlık, sanayi ve savunma gibi alanlarda da etkisi gerçekten çok büyük. Günümüzde Teknoloji bana göre gücü temsil etmektedir. Çünkü bir ülkenin ne kadar fazla Teknolojik silahı varsa kendini o kadar fazla güvene alabilir. Ayrıca bir ülkenin Teknolojisi ne kadar fazla sağlık alanında kendini geliştirirse insanın ömrünüde doğru orantılı olarak etkiler.

Teknoloji Nedir? Teknoloji Hakkında Herşey.

Gelecekte Teknolojisi Nasıl Olacak?

Bu soruya kesin birşey söyleyebilmek gerçekten çok zor ama geçmişten günümüze kadarki zamanda Teknolojinin ilerlemesini göz önünde bulundurursak  geleceğin Teknolojisini hayal edebilmek bile gerçekten çok güzel. Geleceğin teknoloji için daha detaylı bir şekilde makale yazmayı düşünüyorum takipte kalın.

Teknoloji Nedir? Teknoloji Hakkında Herşey.
Peki Bana Göre Teknoloji Nedir?

Bana göre Teknoloji bize yeni medeniyetlere kadar ulaştırabilecek bir potansiyeli olduğu gibi ilk insanlığa kadar geri götürebilecek bir potansiyeli de neyazık ki bulunmaktadır. Bu Teknolojiyi bizim nasıl kullandığımıza bağlı.Teknolojiyle sağlık araştırması yapılabildiği gibi bütün insanlığı yok etmek içinde kullanılabilir.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. İnşallah sıkılmamışsınızdır. Konu ile ilgili eksikliklerim eklenmesi gerekenler veyahut iki çift sohbet etmek için bile yorumdan bana ulaşibilirsin.

                                                            

3 Comments

  1. Görkem Reply

    Teknoloji günümüzün odak noktası, teknolojiyi gerçekten kullanmayı öğrenirsek geleceğe çok hızlı yol alabiliriz. Ama, teknolojiyi yanlış kullanmaya devam edersek geleceği göremeyeceğiz.

  2. Suat Reply

    Teknoloji geleceğimiz için en önemli konu. Dünyamızda kaynaklar azaldıkça teknoloji daha fazla önem kazanıyor. Örnek olarak yeni gezegenler bulup buradan kaçmamız için teknolojinin var olması ve gelişmesi şart.

  3. Oğuzhan Reply

    Hayatımda çözemediğim soruların başında Latince'den gelen kelimeler var. Her kelime gibi teknoloji kelimesi de Latince'den gelmiş. Teknoloji ile ilgile böyle güzel bilgiler verdiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir