Yavaşlayan Android Cihazları Hızlandırma Rehberi

Android cihazlarınız yavaşlamaya veya donmaya başladıysa sizler için hazırladığımız bu rehber sayesinde cihazınızı hızlandırmak mümkün olacak.

Yavaşlayan Android Cihazları Hızlandırma Rehberi

Yavaşlayan Android Cihazları Hızlandırma Rehberi

Gereksiz Herşeyden Kurtulun!

Android cihazınızda bulunan gereksiz herşeyden kurtulmanız gerekiyor. Kullanmadığınız veya fabrika çıkışlı yüklenmiş uygulamaları kaldırarak telefonuzun hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Gereksiz uygulamaları kaldırdığınızdan dolayı arkaplanda boş yer kaplamayacaklar. Bu sayede telefonunuz hızlanmış olacak.

Güç Tasarruflarını Kullanmayın!

Telefonunuza indirdiğiniz hızlandırma uygulamaları ve telefonunuzda bulunan güç tasarrufu modunu kapatmayı unutmayın. Ayrıca gereksiz yere Konum ve senkronizasyon gibi şeyleri kullanmayın. Bu sayede Android cihazınızda bir kaç şeyi daha kullanmadığınız dan dolayı cihazınız daha hızlı ve performanslı bir hale gelecek.

Animasyonları Kapatın!

Telefonunuzda bulunan pencere ve diğer animasyonları ayarlardan kapatabiliyor iseniz kapatmanızda fayda olduğunu tekrardan söyleyelim. Pencere animasyonlarını ise Geliştirici seçeneklerinden animasyon kısmından 0 seçeneğine getirerek telefonunuzun gerçek hızını görebilirsiniz. Bu sayede menülerden geçiş yaparken veya uygulama giriş ve çıkışlarında daha hızlı olduğunu göreceksiniz.

Cihazınızı Serin Tutun!

Cihazlarınızda aynı bilgisayarlar gibi bir süre sonra ısınmaya başlar. Eğer cihazınız ısınırsa aynı bilgisayardaki gibi işlemcisi kendini soğutmak adına performansını yarı yarıya düşürecektir. Böylelikle %50 ‘lik bir performans kaybı yaşamış olacaksınız. Bu durumdan kurtulmak için telefonunuzu serin yerlerde kullanmalı ve asla sıcak yerlerde bırakmamalısınız. Güneşin altında duran bir arabanın içerisinde unutursanız telefonunuzun patlama riski %96 gibi bir orandır. Bu yüzden telefonlarınızı böyle ortamlarda tutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir