WordPress Bloglarda Bulunması Gereken Eklentiler

Merhabalar,

WordPress kullanan ve yeni başlamış bir blog da hit sorunu veya yavaşlama sorunları var ise sizlere birkaç eklenti öneriyoruz

Wordpress Bloglarda Bulunması Gereken Eklentiler

Wp Statistics

WP Statistics eklentisi sitenize gelen tüm hitleri göstermektedir. Hangi arama motorundan geldiğini kaç kişi geldiğini ve en çok hit alan yazılarınızı listeliyor. Bu günkü ve dünkü hitinizi ve toplam sayfa görüntülemelerini listeleyen bu ücretsiz eklentiyi WordPress sitesinden WP Statistics ismiyle aratarak indirip wordpress sitenizde kurarak istatistikleri biriktirmeye başlayabilirsiniz.

İmage Sitemap

Wordpress sitenizde resimlerin optimize edilmesi ve blogunuzda bulunan resimlerden hit alabilmenizi sağlayan bu eklentiyi kurduktan sonra hitinizde gözle görülür bir artış görebilirsiniz. Bu şekilde bir zaman sonra resimleriniz sayesinde bile sabit ve sürekli bir hit alabilmeniz mümkün.

Video Sitemap

Eğer sitenizde youtube ve başka platformların videolarını paylaşıyorsanız bu videolar ile google aramalarda çıkabilir ve aynı image sitemap gibi hem resimlerden hem videolardan hit alabilirsiniz. Eğer bir film siteniz var ise bu sayede eklediğiniz fragman ve filmin resmi ile hitinizi 2 haftada 3 katına çıkarabilirsiniz. Bu iki eklentiyi wordpress sitesinde ücretsiz olarak indirip sitenize kurabilirsiniz.

Wp PostViews

WP Postviews eklentisi ile sitenizde bulunan yazıların kaç defa okunduğunu veya kaç kişinin o yazıya tıkladığını kolayca öğrenebileceğiniz bir eklentidir. WordPress sitelerin 3/4 kısmının kullandığı bu eklentiyi kullanmanızı öneriyoruz.

Wp Ping Optimizer

Eğer sitenizde index sıkıntısı yaşıyorsanız veya yazılarınız 3 – 4 gün içerisinde indexleniyorsa bu eklenti sayesinde arama motorlarının botlarına pingleme yaparak yazılarınızın dakikalar içerisinde indexleneceğini görebilmeniz mümkün. Ayrıca sitenizde sitemap eklentisini kurmanızı şiddetle önermekteyiz. Bu sitemap eklentisini kurduktan sonra google search console sitesine girip sitemap gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir