PUBG Mobile Fix Crash Sorunları PC

PUBG Mobile Fix Crash Sorunları PC

Son zamanlarda birçok  PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS (PUBG) oyuncusu gördük , oyunlarının sık sık çöktü ya da kapandığını bildirdi . Bazı oyuncular ne olduğunu onlara söyleyen bir hata veya kaza muhabiri görüyor, ancak çoğu masaüstüne atılıyor.

PUBG’niz çöküyor veya kapanıyorsa, oyunun ortasındayken aşağıdaki kolay düzeltmeleri denemelisiniz. Hepsini denemek zorunda değilsiniz; Sizin için en uygun çözümü bulana kadar listede aşağı doğru çalışmanız yeterli.

PUBG Mobile Fix Crash Sorunları PC

Adım1: En son düzeltme ekini yükle

Bluehole (PUBG geliştiricisi) düzenli olarak PUBG’yi geliştirmek ve sorunları çözmek için bazı ekler yayınlamaktadır. Bu ekleri kurmalı ve oyununuzu güncel tutmalısınız. Bu, oyununuzu çökertebilecek bazı hataları gidermenize yardımcı olabilir. Bu işe yaramazsa, endişelenme. Deneyebileceğiniz başka çözümler de var …

Adım 2: GPU’nuzu kontrol edin.

Daha hızlı çalışması ve oyun performansınızı arttırması için GPU’nuzun saat frekansını arttırmış olabilirsiniz. Ancak bu bazen oyununuzun istikrarını baltalayabilir. Oyununuz GPU’nuzu kontrol ettikten sonra çökmeye başlarsa, tekrar varsayılan ayara getirmeyi deneyebilirsiniz. Bu, karşılaştığınız kilitlenme sorunlarını önlemek veya azaltmak için yeterli olabilir.

Yöntem 3: Aygıt sürücülerini yeniden yükleyin veya güncelleyin

Genellikle, yanlış aygıt sürücüleri kullanıyorsanız veya güncel değillerse (özellikle de ekran kartı sürücüleri) oyun çöküyor. Bu nedenle, sorununuzu çözüp çözmediğini görmek için sürücülerinizi güncellemeniz veya yeniden kurmanız gerekir.

1)  Kolay Sürücü indirin ve yükleyin.

2) Kolay Sürücü çalıştırın ve Şimdi Tara düğmesine tıklayın. Kolay Sürücü daha sonra bilgisayarınızı tarayacak ve sorunlu sürücüleri algılayacaktır.

3)  Bu sürücünün doğru sürümünü otomatik olarak indirmek için her sürücünün yanındaki Güncelle düğmesine  tıklayın.

Adım 4: Oyununuzdaki grafik ayarlarını kontrol edin

Donanımınız gereksinimlerini karşılamıyorsa, PUBG’deki yüksek grafik ayarları bilgisayarınıza ağır bir yük getirebilir. Bu, donanımın normal şekilde çalışmasını durduracak ve oyununuz çökebilir. Ayarlarınızı PUBG’da kontrol edebilir ve bazılarını indirmeyi deneyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir