PUBG Mobile Emulator Hata Kodu 1

PUBG Mobile Emulator Hata Kodu 1

Pubg Mobile bugünün çağının en trend oyunlarından biridir. Bu Bluehole tarafından geliştirilen bu oyun, bağımlılık yapan, çok oyunculu savaş ve kraliyet oyunudur. Bu oyun gençlerin günlük etkinliklerinin büyük bir çoğunluğunun parçası haline geldi. Ayrıca çok büyük bir PUBG hayranıyım ve bu oyunu gerçekten çekici ve bağımlılık yapan bir oyun olarak buluyorum.

Bluehole ayrıca düzenli aralıklarla birden fazla güncelleme sağlayarak harika bir iş yapıyor. Ayrıca, bu güncellemeler sadece isim aşkına değildir. Bir güncelleme geldiğinde kolaylıkla bir önceki ile arasında fark olduğu hissedebilirsiniz. PUBG’nin çok ağır bir oyun olması genellikle yüksek yapılandırmalı bir akıllı telefon gerektiriyor.

Emülatör çoğumuz için adil ve kolay bir çözüm gibi gözükse de, bu her zaman böyle değildir.  Windows makinemde Tencent emülatörü kurmaya çalışırken, işler iyi gitmedi. Oyun % 98’de kaldı ve ardından şöyle bir hata mesajı çıktı:

Emülatör başlatılamadı, motor hata kodunu başlatamadı 1″

Çok çaba sarf ettikten sonra, aldığım tek şey hata kodu 1 oldu. Aynı işlemi yapmak zorundaysanız, o zaman şu anda nasıl hissettiğinizi de biliyorum. Fakat iyi yanı, endişelenmenize gerek olmamasıdır. PUBG Mobile Emulator Hata Kodu 1 e çözüm getirdim. Bu yüzden, hayatınızı kolaylaştırmak için deneyimimi sizinle paylaşacağım. Öyleyse başlayalım.

PUBG Mobile Emulator Hata Kodu 1

PUBG Mobile Emülatör Hata Kodu 1 Nasıl Düzeltilir

Bu bölümde PUBG Mobile Emulator Error Code 1’i düzeltmek için basit ama çok etkili bir yöntem elde edeceksiniz. Aşağıda bahsettiğim adımlar basit ve açıklayıcıdır. Bu yüzden, daha fazla zaman kaybetmeyelim ve PUBG Mobil Emülatör Hata Kodu 1‘i düzeltmek için doğrudan adımlara geçelim. Bu konuyu bir kez ve herkes için çözmek için aşağıda verilen adımları izleyin:

Çözüm 1: Bazı Klasörleri Silin

Bu kılavuzun ilk adımı temp  ve tmp  klasörünün içeriğini sisteminizden silmektir  . Bunu yapmak için aşağıda verilen adımları takip edebilirsiniz.

 • Çalıştırma Panelini açmak için Windows Tuşu + R  tuşlarına basın .
 • Buraya temp yazın. Bu, sisteminizde bir klasör açacaktır.
 • Ctrl + A tuşlarına basarak tüm dosyaları seçin   Şimdi sağ tıklayın ve Sil seçeneğini seçin  
 • Çalıştırma Panelini tekrar açın ve içine tmp yazın   .
 • Bir kez daha, Ctrl + A tuşlarına basarak tüm dosyaları seçin   Şimdi sağ tıklayın ve Sil seçeneğini seçin  

Çözüm 2: Kaldırma Tencent Emülatörü

Artık Windows sisteminizdeki geçici dosyaları temizlemeniz bitti, son olarak Tencent Emulator’ü kaldırdığımız zaman sorunlar çözülecektir. Tencent Emulator’ü silmek için, aşağıda belirtilen adımları takip edebilirsiniz:

 • Denetim Masası’na  gidin. Ve Programlar kısmına giriş yapın.
 • Şimdi  Program kaldır  seçeneğini tıklayın.
 • Bu, makinenize yüklenen tüm programların bir listesini açar. Tencent Emulator arayın ve Uninstall  düğmesine basın  .
 • Programın kaldırılmasını bekleyin.

Çözüm 3: Güvenli Mod’a Geçin

Lütfen sahip olduğunuz Windows sürümünü güvenli modda başlatın.Güvenli modda yeniden başlatmayı tamamladığınızda çözüm 4 e gidin.

Çözüm 4: C:\Drive’den Tencent Emülatör Dosyalarını Silin

Bu adımda, Tencent Emulator ile ilgili dosyaları silmemiz gerekir ve Güvenli Mod’dan yapmamız gerekir. Normal modda, tüm dosyaları silemeyebiliriz.

 • C: \ Program Files Gidin
 • Şimdi Tencent Klasörünü arayın (TxGameAssistant gibi bir şey olabilir).
 • Tüm dosyaları seçin ve silin.
 • Bunu tamamladığınızda, sisteminizi normal modda yeniden başlatın.

Çözüm 5: Tencent Emülatörünün Yeniden Yüklenmesi

Tencent Emulator’ı sıfırdan yüklemeniz gerekir. Yükleme tamamlandıktan sonra PUBG Mobile oynamaya başlayabilirsiniz.

Bunlar PUBG Mobil Emulator Hata Kodu 1‘i düzeltmek için hazırlanmış çözüm önerileridir. Umarım işinize yarar. Herhangi bir sorun veya endişeniz olması durumunda, lütfen yorum bölümünü kullanın.

 

 

4 Comments

 1. koray Reply

  arkadaslar eğer güncelleme aldıktan sonra dırek hata 1 veriyorsa sadece bilgisayarı yeniden başlatın yetiyor başka birşey yapmanıza gerek yok.

  1. Teknojoli Post author Reply

   Değerli bilginizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Sayenizde bu sorunu yaşayan yüzlerce kişi çözüm bulacak. Tekrardan teşekkürler. 🙂

 2. Efe Fikri Yurttaş Reply

  Benzer sorunu bende birkaç defa yaşadım bu yöntemleri denedim olmadı. Çözümü adwcleaner da buldum indirip taratın temizleyip yeniden başlatın ilkinde olmazsa tekrar deneyin 2. de kesin açılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir