Reklam ile İnternetten Kazanç Sağlamak

Bu yazımızda sizler için sosyal medya hesaplarınızda ya da web sitelerinizde reklam vererek kazanç sağlamayı anlatıcam.
Öncelikle reklam vererek internetten kazanç sağlamak için bir sosyal medyada belli bir sayıda takipçiniz bulunmalı. Ancak burada bir diğer etken ise paylaşım yaptığınız sizi takip eden kitlenin zevkleri. Örnek olarak siz araçlar ile alakalı bir içerik paylaşımı yapıyor iseniz sizden reklam hizmeti almak isteyen kişiler araç ile ilgili bir konuda reklam vermek isteyecektir. Örnek olarak araç tamircisi reklam almak isteyebilir. Facebook, İnstagram en bilinen sosyal medya reklam alanlarıdır. İnstagram üzerinde 10k gerçek takipçisi olan bir kişi gönderilerin beğeni ve görülmesine bağlı olarak 20 ile 100 tl arasında ücret alabilmektedir. Bu ücret sadece bir gönderi fiyatıdır. İnstagram üzerinden instagrammer olarak para kazanmak istiyorsanız sizi İnstagram üzerinden kolay para kazanma isimli yazımıza alalım. Şunu söylemeden geçmek istemiyorum instagrammer olmak en zevkli işlerden birisidir.
Facebook üzerinden reklam ile internetten kazanç sağlamak hemen hemen İnstagram ile aynı. Burada da belli bir sayıda kitleniz bulunması gerekiyor. Yapmanız gereken reklam verenin verdiği içeriği sayfanızda ya da grubunuzda paylaşmak.
Web sitesinde ise reklam olanaklarınız daha fazladır. Backlink çıkışı verebilirsiniz, banner reklam alabilirsiniz ya da reklam verenin verdiği tanıtım yazısını paylaşarak güzel rakamlarda ücret kazanmanız mümkündür. İnternet üzerinde bu site ne kadar kazanır tarzı yazılarda kazançlar görüntülenme sayısına bakılarak söylenmektedir. Reklam ücretleri ile birlikte bu kazançlar katlanmaktadır. Bir siteye kazanç sağlayan görüntülenme değil aldığı reklamlardır. Daha detaylı bilgi için Site üzerinden reklam vererek nasıl kazanç sağlanır? İsimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Facebook ve İnstagramdan reklam ile ne kadar kazanabilirim?


*Kesin şu kadar kazanırsınız diye bir şey söylemem maalesef mümkün değil. Çünki yukarıdada anlattığım gibi reklam ile kazanç sağlamak istiyor iseniz önemli olan kitlenizin beğeni ve gönderiyi görüntüleme oranıdır. Ayrıca bunlar dışında niş bir alana hitap ediyor iseniz daha yüksek fiyatlarda kazanç sağlayabilirsiniz. Niş ne demek? Diye soracak olursanız basit bir örnek ile Ankara Pazar ise Keçiören niş pazardır. Yani sadece belli bir kitleye hitap edersiniz.
*En çok kazandıran niş alanlarından birisi emlak. Eğer emlak sizin ilgi alanınıza giriyor ise emlak üzerine bir kitle elde edip güzel ücretler kazanabilirsiniz. Uzun zamanda ise canınız sıkıldığı takdirde İnstagram ve facebook gibi sosyal medya hesaplarınızı satarakta kazanç elde etmiş olursunuz. 10k gerçek botsuz takipçi hesabı bulunan bir İnstagram hesabı 200 ile 1000 TL arasında değişmektedir.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir