Makale Yazarak Para Kazanma

Merhabalar yazarlığınızı geliştirmek, farklı konularda bilgi sahibi olmak ve bu iki güzel seçeneğin yanında hediye olarak size para verilmesini ister misiniz? Cevabınız evet ise sizi makalemizin devamını okumaya davet ediyorum.
Yazarlık geçmişten günümüze kadar ulaşmış bir meslektir. Ancak çoğu yazar az kazandıkları için şikayetçi olmaktadır. Bu yazımızda yazarlığınızı geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda yazdığınız makaleler ile para kazanmanızı anlatıcam. Kendinizi yazdığınız makaleler ile geliştirerek belki ileride kitap yazacaksınız. Belki de çok ünlü bir köşe yazarı, yorumcu olarak güzel ücretler kazanıcaksınız.

İnternet üzerinde para kazanma yöntemlerinin içerisinde en güvenilir ve kazanç garantili olan yöntem makale yazarlığıdır. Makaleleriniz genel olarak web sitelerinde yayınlanmaktadırlar. İstediğiniz her konuda makale yazıp satabileceğiniz gibi sipariş üzerine de çalışmanız mümkündür. Yazdığınız makaleleri wmaracir10 gibi webmaster forumlarında satabilirsiniz. Ya da diğer bir seçenek makale alımı yapan sitelere satabilir, onların bünyesinde çalışarak para kazanabilirsiniz.
Kendi yolunuzu belirlemeniz gerekiyor. İnternet üzerinden hazır makale satışı ve sipariş ile satış yapan iyimakale sitesinde kendim alım ve satım gerçekleştirdim. İçtenlikle tavsiye edebileceğim makale satış ve alım platformlarından birisidir. Ancak sitenin şu an için tek bir sorunu var hazır makaleleriniz standart bir fiyat ile satılabiliyor. Onun dışında sipariş veren kişilere istediğiniz fiyatlarda teklif verebilirsiniz ancak tabi ki en ucuz fiyatlı olanı tercih etmektedirler. Makale satış sitesi olan iyimakale 100 kelimesi 1.20TL’den satış yapmaktadır. Ancak önemli bir nokta site bir kısmını aracılık yaptığı için kesmektedir. Bu yüzden forum siteleri üzerinden satış yaparak daha çok kazanmanız mümkündür.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

One Comment

  1. levent Reply

    Gerçekten özel bir durum ve genellikle yan gelir edinebilme arayışında olanlar için ideal bir çözüm yolu. Hem yayıncılar zamandan kazanıyor, hem de klavyesine (kalemine) güvenenler için bir gelir sağlıyor. Her ne kadar işin içine aracı girdiğinde yazan daha az kazanıp alan daha çok ödese de, doğrudan yazana ulaşılamadığında mecbur kalınabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir