Makale Yazarken Sıkılmak, Yazarken Sıkılıyorum

 

Makale Yazarken Sıkılmak

Bir blog veya site sahibiyseniz uzun süredir günlük olarak içerik girişi yaptığınız siteniz yükselişe geçmiyorsa veya etkileşimi artmıyorsa psikolojik olarak sıkılmış hissini yaşıyorsunuz. Bunu tüm site sahipler yaşamıştır ve yaşamayan yoktur diye biliyorum.

Makale yazarken sıkılmak aslında yazdığımızdan sıkıldığımız için değil yaptığımız emeklerin bir getirisi olmadığından veya bir işe yaramadığından dolayı bu sıkılmışlık hissi oluyor. Bu hissi yenmek için çok güzel aktiviteler var. Sitenizi artık bir süre akışına bırakıp inzivaya çekilebilirsiniz.

Yazı Yazarken Çabuk Sıkılmak

Bazen siteniz ile ilgilenmek ile boş vakitlerinizi farklı şeyler ile değerlendirmeniz gerekmektedir. Ben aynı anda 3 site yönetiyorum ve günlük 5 – 5 + 1 olacak şekilde günlük 11 içerik girişi yapıyorum. Bu yüzden bir zaman sonra insan ya sıkılıyor ya da bu işten zevk almaya başlıyor 🙂

Aslında en iyisi bu işten zevk alarak yapmaktır, bir siteye içerik girişi yaparken sıkılmak aslında hamlıktan dolayıdır. Yıllardır sitelere içerik girişi yaptığımdan dolayı bazı tecrübeler edindim. Sizlere bunları hemen aktarıyorum.

Bir siteye içerik girişi yapmaya başladığınızda ilk başta çok zorlanırsınız, 10 dakika da eklediğiniz içeriği sanki 3 saatte ekliyormuş gibi bir his oluyor. Bunu geçmek için sürekli içerik girişi yapmanız gerekiyor. Emin olun 60 – 70 içerikten sonra sıkılma hissini tamamen unutuyor ve günlük olarak içerik girişi yapmadığınız zaman canınız sıkılıyor. Eğer hala Makale yazarken sıkılıyorum ya da makale yazmak sıkıcı geliyor diyorsanız şu püf noktalara bir göz atın.

En önemli püf nokta; Eğer yukarıda dediklerimi yaptıktan sonra sıkılmaya tekrardan başladıysanız hemen sebeplerini söyleyeyim. Bir siteye içerik girişi yaparken ilk başlarda sıkılırsınız, dediğim gibi içerik sayınız 60 ve üzeri olduktan sonra bu işten zevk almaya başlıyorsunuz fakat bir gün bile ara verirseniz işte burada tekrardan sıkılmaya başlıyorsunuz ve bu hissi gidermek için en az 1 hafta gerekiyor. Çok şatafatlı bir iş olduğunu ben de biliyorum ama maalesef böyle 😀

Eğer gerçekten sıkıldım diyorsanız biraz sitenize ara vermeniz de fayda var. Sitenizi akışına bırakın ve bir hafta veya 15 gün boyu sosyal medya dahi kullanmadan tatil yapmayı deneyin. Bu şekilde tekrar siteniz ile ilgilenmeye başladınız da gerçekten de yaptığınız işi sevmeye ve durmadan devam etmeye başlarsınız. Yıllardır edindiğim tecrübeleri ben de size aktarmak istedim. Makalemi sonuna kadar okuduğun için sana ayrıca teşekkür ederim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir