Facebook'da Ölmüş Bir Grubu Canlandırmak

Uzun zamandan beri hiç paylaşım yapmadığınız bir facebook sayfanız  veya grubunuz varsa büyük ihtimal yeni paylaşacağınız paylaşımlar tüm üyelere veya takipçilere gösterilmeyecektir. Facebook zaten uzun zamandır erişimi kısıtlamak için çalışmalar yapıyor. Bu yüzden uzun süredir paylaşım yapmadığınız bir sayfanız veya grubunuz varsa sürekli güncel tutmanız gerekecektir.

Sürekli Paylaşım Yapmak

Uzun zamandır paylaşım yapmadığınız sayfa veya grubunuzda erişimler %85 oranında düşüş yaşamıştır. Bu yüzden sürekli paylaşım yapmanız gerekiyor, gerekirse bir kaç gönderiyi sponsorlu olarak reklam verip erişimi yüksek tutmanız ileride sizin açınızdan fayda gösterecektir. Eskiden günlük 1 – 2 paylaşım civarında yürüttüğünüz programınızı şimdi günlük 5 – 9 arasında paylaşım yaparak erişimi bir nebze de olsa arttırabilirsiniz. Facebook’ da ölü bir sayfayı canlandırmak için yapmanız gerekenler aslında çok basit.

Bununla da yeterli kalmıyor, facebook’ da ölü grubu canlandırmak için gönderilerinizin diğer takipçilerinize ulaşabilmesi için yüksek oranda beğeni ve yorum alması gerekiyor. Artık facebook’ta anasayfaya girdiğinizde karşınıza en çok hit almış yani beğeni ve yorum oranı yüksek içerikler çıkmaktadır. Bununla birlikte sizin yaptığınız internette gezinimlerinizle alakalı paylaşımlar size gösterilmektedir. Bu yüzden bu mantığa uymak sayfanızın veya grubunuzun yararına olacaktır.

Son Sözler

Eğer grubunuz 1 yıldan uzun bir süre etkileşimsiz durmuşsa bu grubunuzun canlanması epey zor 🙂 Eğer grubunuz veya sayfanız varsa diğer gruplarda paylaşarak kendi grubunuzu veya sayfanızı reklam yaparak geliştirin, eski kullanıcılar eğer etkileşim göstermiyorsa haftalık olarak engelleyin.

#Etiketler: Facebook ölü grubu canlandırmak , facebook ölü sayfayı canlandırmak , facebook eski grubun erişimini arttırmak , facebook eski sayfayı canlandırmak

Bu makaleyi emojiler ile değerlendir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir