İphone Şarjı Bitince Kapandı Açılmıyor Sorunu Çözümü

Genelde olmayan ve nadir görülen hatalardan birisi olan İphone Şarj Bitince kapanma sorununu sizlerle çözüyoruz.

Android telefonlara nazaran çok aşırı hızlı bataryaları biten bu zengin telefonları kronik sorunlar çıkartabiliyor. Bunlardan birisi de cihazın şarjı bitince bir daha açılmamasıdır.

eğer sizdeki iphone cihazda da 3G & 4G açıksa bilirsiniz çok aşırı hızlı pili bitiriyor. Eğer diyorsanız ki şarj bitince şarj oluyor gibi görünüyor açılmıyor veya cihaz hiç açılmıyor gibi sorunlarınız varsa çözeriz be canım, 500 tl yeter tek cihaz için..

 Neyse konumuza dönelim, genellikle bu saydığım sorunlar orjinal adaptör veya kablo kullanmamaktan kaynaklanıyor. Sakın ben kullanmadım deme kullanmışsındır biliyorum. Şimdi sana vereceğim yöntemleri tek tek uygula ama kimseye bunu anlatma.

Çözüm 1: Yan Sanayinin canı cehenneme

Şimdi 1. çözümden başlamak gerekirse şöyle yapacağız; Eğer cihazınızı orjinal olmayan adaptör ve kablo ile şarj ederek kullanıyorsanız hemen bunun yerine orjinal şarj kablosu ve adaptör bulun, çünkü yan sanayi adaptör gerekli voltajı vermedeğiniden ilk açılışı cihaz tamamlayamıyor ve bu yüzden açmıyor kendini gariban. Eğer bu yöntemi deneyip cihazı açmayı başardıysanız tebrikler, bir daha yan sanayi hiç bir şey kullanmayın. Ha pahalı diyorsanız iphone almıyacaksın kardeş.

Çözüm 2: Sihirli Tuşlar

ikinci çözüm yolu ilk yönteme göre biraz daha zor olabilir fakat daha kolay olduğunu anlayabilirsiniz. İlk öncelikle telefonu şarja takmadan önce Güç tuşuna ve Home yani orta tuşuna aynı anda basmaya başlayın ve kırmızı batarya simgesinin gelmesini beklemeye devam edin. Kırmızı batarya simgesini görür görmez cihazı şarja takın ve cihazı şarj olması için tam 1 saat bekleyin. Eğer hala sorun varsa sende 3. çözümü dene be kardeş.

Çözüm 3: Soğuk Savaş 3

Şimdi ise daha güzel bir çözüm yöntemi buldum 😀 telefonunuzu eğer buz dolabına atarsanız telefonu kurtarabilirsiniz. Buz dolabına atıyorsunuz ve 20 ile 30 dakika arası bekleyip telefonunuzu çıkartıyorsunuz. Sakın derin dondurucuya atmaya kalkışmayın, eğer kalkışırsanız sorumlusu ben değil nasa’dır. Telefonu buz dolabından çıkardıktan sonra biraz nemini alıp direk şarja takın ve 1 saat bekleyin. Şimdi neden buz dolabına attığınızı merak ediyorsunuzdur, neden mi..? bilmem.. Tabiki de batarya ısındığından dolayı sorun olabiliyor bu yüzden attık kardeş biraz olaylara ayıkmalısın artık.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Çözüm 4: Double G.O

şimdi size verdiğim yöntemlerin hepsini denediyseniz ve nalet zengin telefonunuz hala açılmıyorsa bataryayı değiştirmeniz gerekiyor. Eğer yok benim o kadar param diyorsan çözümlerden 2. olanını deneyip deneyip durun. Eğer şarj olduğunu anlamaya başlarsanız öyle bırakın ve 5 saat 50 dakika şarj olmaya bırakın. , Hala cihaz açılmadıysa diyorum androide geç diyorum özgürlük diyorum.

#Etiketler     İphone Şarjı Bitince Kapandı Açılmıyor  ,  İphone Şarj Bitti Açılmıyor Çözümü  ,  İphone Şarj olmuyor sorunu  ,  İphone 5, 5s Şarj Olmuyor

4 Comments

  1. Unknown

    merhabalar iphone 5s kullanıyorum yaklaşık 7 saat önce arkadaşla whatsappla konuşurken şarjın 1 olduğunu görünce takıp kamerayı açtım şarj girişi biraz gevşek oldugundan bende biraz hareket ettirdiğimden dolayı 3 kez şarj sesi çıktı ve kapattı kendini (bazen oluyo) bende şarj olmasını bekledim ancak telefon ısınmıyor bile şarj simgesi geliyor ve kabloyu görüyor ancak telefon açılmıyor home tuşu kendiliğinden bozuldu hard reset yapamıyorum şarj aleti orjinal ve ttec in kablosunu kullanıyorum ve kabloda hiç bir sıkıntı yok

    1. TeknoKula

      Telefonu varsa garantiye yoksa en yakın yetkili servise götürmenizi öneriyorum. Home tuşunun bozulması kötü olmuş. 🙁