Sosyal Medya da Nasıl Popüler Olunur

     Günümüzde internet dünyasının ne derece geliştiğini örnekleriyle beraber görmemiz mümkün. Atılan reklam Tweet’leri için ödenen ücretler, Youtube reklam kazançları veya aynı şekilde sayfalarda paylaşılan reklamlara ödenen ücretler akıllara sosyal medyada nasıl popüler olunur sorusunu da sıklıkla getiriyor. Bir düşünsenize paylaşım yapıyorsunuz ve yaptığınız bu paylaşımla hayatınızı idare ettirebiliyorsunuz.

Sosyal-Medyada-Nasıl-Popüler-Olunur

Kulağa ne kadar hoş geliyor öyle değil mi? Üstelik bunu yapmanın imkansız olmaması insanı daha da cezp ediyor. E peki böyle bir olanak varken neden herkes sosyal medyada popüler olarak fenomenlik mertebesine erişemiyor, popüler olabilmek için neler yapmak gerekiyor tüm bunları enine boyuna bu yazımızda ele alıyoruz.

Sosyal-Medyada-Nasıl-Popüler-Olunur2

Sosyal Medyada Nasıl Fenomen Olunur?

     Sosyal medyada popüler olabilmenin farklı yolları mevcut. Tamamen ilgi çekmekle alakalı olan popüler olabilecek kapasiteye sahip hesapları yakından inceleyelim.

Sosyal-Medyada-Nasıl-Popüler-Olunur4

Parodi hesaplar, sosyal medya fenomeni olmanızı sağlayabilecek hesaplardan ilki. Parodi hesapları, ünlü kişilerin mizahi tarzda farklı kişiler tarafından oluşturulan hesapları olarak tanımlarsak yanlış bir tanım yapmış olmayız. Mizahi tarzda içerik üreten parodi hesaplar, yaptıkları paylaşımlarla bir anda binlerce kişinin gözlerinden yaş gelene kadar gülebilmesine de olanak sağlıyor.

Sosyal-Medyada-Nasıl-Popüler-Olunur5

Gündemi takip etmek ve yönde içerik üretmek sosyal medyada popüler olmanın kapılarını ardına kadar açan bir yöntem olarak göze çarpıyor.  Sosyal medyadaki fenomen hesaplara baktığınız zaman göreceksiniz ki gündem takibini an be an yaparak bu yönde paylaşımlarda bulunuyorlar. Bu duruma kendinizden bir pay çıkarın. Siz sıcak gündem paylaşımlarını mı ilgi çekici bulursunuz yoksa daha soğuk paylaşımları mı? Evet, soruya verdiğiniz cevap sizi fenomen olma yolunda ilerletecektir.

Sosyal-Medyada-Nasıl-Popüler-Olunur3

Yaratıcı olmak sosyal medyada popüler olmanın en büyük şartı oluyor. Yaratıcılığınızı konuşturmak kesinlikle insanlar için ilgi çekici olacaktır. Herkesin paylaştığı paylaşımları yapmak bir değer katmadığından dolayı ilgi çekici olarak değerlendirilmeyeceksiniz. Ama bunun yerine ilham perilerinizden destek alarak yaratıcılığınız konuşturmak insanların neden sizi takip etmesi gerektiğine yanıt verecektir.

Sosyal-Medyada-Nasıl-Popüler-Olunur1

     Takipçilerin isteklerine yönelik içerik üretmek iyiden iyiye popülerliğinizi artıracaktır. Sosyal medyadaki takipçilerinizin rüzgarını arkanıza alarak ilerlemek sizi bir fenomen haline getirecektir. Kim bilir belki bu yazıdaki değerlendirmelerden faydalanarak oluşturacağınız hesabı takip bile etmeye başlayabiliriz 🙂

Sosyal-Medyada-Nasıl-Popüler-Olunur6

teknotarzi.com

5 Comments

 1. Adem KILIÇ Reply

  insanlar popüler olmak için takipçi alıyorlar çok yanlış bir yöntem, iyi ki böyle bir yazı yazmışsınız. sosyal medyada fenomen olmak yeni neslin meslek hayali oldu. yerinde bir yazı.

 2. Ahmet Reply

  Aynen katılyorum size insanlar sürekli takipçi sitelerine para ödüyorlar emek vermeden yemek bekliyorlar. Bu yazı o kadar doğru olmuşki insanlar umarım görür ve okur bu yazıyı. Böylece, sosyal medya da popüler olmak için takipçi almak yerine daha farklı adımlar uygularlar.

 3. Ebru Reply

  Ben sosyal medyada popüler olmak istiyorum. Dediğiniz yöntemlerden bir kaçını biliyordum ve bir süredir deniyordum. Ama bir türlü yapamadım. Çoğu zaman insanlar benim tweetlerimi çalarak benden çok etkileşim alıyorlar ve çok sinir bozucu bir durum.

 4. Kaya Reply

  Sosyal medyada popüler olma hastalığı bir bizim ülkede var galiba. Popüler olunca insanların eline ne geçiyor bilmiyorum. Yine de bu popüler olmak isteyenler için açıklayıcı bir yazı olmuş elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir