Android Nasıl Yazılım Güncelleme Yapılır?

Android bir cihaz kullanıyorsanız ve nasıl güncelleme yapacağınızı bilmiyorsanız biz teknokula olarak sizlere bu konu hakkında bir kaç bilgi  vereceğiz. Bu bilgiler sayesinde cihazınızı güncelleme bilgisine sahip olacaksınız..

Android Nasıl Yazılım Güncelleme Yapılır?

Android Cihazın Güncelleme Avantajı Nedir?

Kullandığınız android cihaza göre tasarlanan yazılım fabrika çıkışlı olarak en iyi hale getirilmiştir. Bu bir zaman sonra güncelliğini yitirip eski nesil halinde kaldığında cihaz yapımcısı size güncelleme yollayacaktır. Bu güncelleme ile cihazda performans artışı, Güvenlik duvarı ve güvenlik önlemleri gibi özellikleri cihazınıza ekler. Her güncellemede bu dediklerimiz olmasa da başka türlü şeyler eklenebilir. Mesela cihazın kararlılığı ve çalışma prensipleri. Bu tür şeyleri cihaz yapımcısı güncelleme göndererek değiştirebilir. Aslında her gelen güncelleme de cihazınızın daha güncel olduğunu ve şimdiki çoğu şeye eskiden uymuyorsa şuan neredeyse tam uyumlu olacağından dolayı cihazınızda güncelleme yapmalısınız.

Android Cihazlar Nasıl Güncellenir?

Eğer cihazınıza yazılım güncelleme geldiyse size bildirim olarak gözükecektir. Bildirimi açmak için Ayarlar , – Cihaz hakkında kısmında en üstte Yazılım güncelleme kategorisini göreceksiniz. Buradan ayarlarını yapabilir ve yazılım güncelleme geldiğinde tek tuş ile cihazınıza gelen güncellemeyi kurabilirsiniz. Fakat cihazınızı güncellerken asla bataryasını çıkartmamalı veya şarj seviyesi kritik ise güncellememelisiniz.Bunun için zaten cihaz şarj seviyeniz %35’in altında ise size güncelle butonunu göstermeyecektir.

Eğer cihazınız güncelleme sırasında bataryası çıkartılır veya şarjı biterse cihazınızı bir daha açamayabilirsiniz. Bu durumdan dolayı şarjınızı en az %50 seviyesine getirin ki tam garanti olsun.