Instagram TV (IGTV) Nedir, Nasıl Kullanılır ve Özellikleri Nelerdir?

 

Instagram TV (IGTV) Nedir, Nasıl Kullanılır ve Özellikleri Nelerdir?

 

instagram igtv, instagram tv nasıl kullanılır, instagram igtv nedir, ıg tv nedir instagram
Instagram üzerinde paylaşılan videolarda belirli limitler bulunmaktaydı. Bunlar hikâye olarak video paylaşırsak 15 saniye, gönderi şeklinde paylaşım yaparsak en fazla 1 dakika şeklindeydi. Artık instagram’ın gelişmesiyle ve kullanıcıların ihtiyaçlarının artmasıyla birlikte instagram yeni geliştirdiği IGTV ile daha uzun videoları paylaşmak mümkün oluyor. Bakıldığında IGTV genel anlamda Youtube’a rakip olma özelliği taşıyor, buda instagram’ın 2 milyarlık kullanıcı sayısından sebep.
IGTV ile artık bir saate yakın videoları dikey formatta paylaşabileceğiz. IGTV’de sadece takip edilen kişilerin değil tüm IGTV kanallarının videoları takip edip, izleme hakkına sahip oluyor.
instagram igtv, instagram tv nasıl kullanılır, instagram igtv nedir, ıg tv nedir instagram

IGTV Özellikleri Nelerdir?

1- Süre olarak daha uzun videolara yer veriliyor, bu sebeple ortaya daha kaliteli ve bilgi verici içerikler çıkıyor. IGTV kullanıcıları istedikleri kanallara abone olarak o kanalların videolarını takip altında tutabiliyor.
2- IGTV üzerindeki kanallar ve videolar mobil içeriğe göre tasarlanmıştır.
3- Kullanıcı alışkanlıklarını unutmayan instagram bunu göz önünde bulundurarak dikey onayan videolara yer vermiştir.
4- IGTV kısmında her video otomatik olarak başlamaktadır. Eğer kullanıcılar başka bir videoya geçiş yapmak isterlerse ekran üzerinden rahatça tek hareketle bu işlemi gerçekleştirecekler.
5- Her kullanıcı kendi IGTV kanalını oluşturabilecek. Aynı youtube’daki gibi kanal aboneliği ile isteyen kullanıcılar istedikleri kanallara abone olabilecekler.
6- IGTV’nın en önemli özelliği olan video süresi tam 1 saattir. Bu oluşturulan videoların yatay olmaması gerekmektedir.
7- Bir diğer en önemli ve güzel özelliği IGTV üzerine yüklenen bir video kanal sahibi istemedikçe gösterimden kalkmayacak isteyen abone istediği kadar izleme yapabilecektir.

IGTV Nasıl Kullanılır?

IGTV’yi kullanabilmek için mobil cihazlarımıza ekstra bir uygulama temin etmemiz gerekiyor. Bu uygulamayı indirdikten sonra oldukça basit bir şekilde kanal oluşturup IGTV’yi kullanmaya başlayabiliriz.
IOS işletim sistemi için uygulama:
Android işletim sistemi için uygulama:
Uygulamayı temin ettikten sonra kendi instagram hesabınız ile devam edip, çok basit bir şekilde kanal oluşturup IGTV için içerik üretmeye başlayabilirsiniz.

#Etiketler: instagram igtv, instagram tv nasıl kullanılır, instagram igtv nedir, ıg tv nedir instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir