FACEBOOK HESAP ONAYLATMA VE MAVİ TİK ALMA

Facebook Hesabı Onaylatma Ve Mavi Tik Alma Yöntemi

Sosyal medya kullanıcısı her geçen gün arttığı gibi sahte hesaplarda artıyor. Bu sahte hesaplar yüzünden gerçek hesaplarda dikkate alınmıyor veya işlem yapılmıyor. Örnek verecek olursak biri ile tanışmak istediğinizde hesabınız gerçek dahi olsa sorun çıkabiliyor. Ayrıca ünlü bir kişi veya şirketin taklitleri oluşacağından asıl hesabı bulmanıza katkıda bulunur. Bu yazımızda Facebook hesap onaylatma ve Facebook’ta mavi tik alma yöntemini anlatacağız.

facebook profil onaylatma, facebook sayfa doğrulama talebi, facebook profil doğrulama, facebook profil mavi tik yapma, facebook doğrulanmış sayfa talebi, facebook sayfa doğrulama 2018,

Facebook Mavi Alma Sırasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Adımları uygularken kesinlikle dikkatli ve emin olmalısınız. Aksi halde başvurunuz reddedilir ise 30 gün kadar beklemeniz gerekecek.
Facebook mavi tik alma işlemi için başvuruda bulunacaksınız. Ancak bu konuda Facebook’un yapmış olduğu açıklamalar bulunmakta.

• Mavi tik doğrulama sembolü kullanıcıların bir sayfa veya profilin gerçek olduğunu bilmesini sağlamaktadır.

• Uygun görülen marka, medya kuruluşu ve tanınmış kişilerin sayfa ya da profillerine mavi tik doğrulama sembolü ekleriz. Mavi tik doğrulama simgesine uygun olması, hesabın eksiksiz olması, ilkelere aykırı olmaması ve insanların ilgi alakası gibi çeşitli şartlara bağlıdır.

• Profilinizde veya sayfanızda mavi tik doğrulama sembolü yoksa insanlara gerçek olduğunuzu bildirmenin alternatif yolları da vardır. Örnek olarak resmi web sitenizde, Instgram ya da Twitter hesaplarınızda Facebook profil veya sayfanızın bağlantısına yer verebilirsiniz.

• Size para karşılığında mavi tik doğrulama sembolü alacağını söyleyen kişi veya kurumlara itibar etmeyin. Mavi tik doğrulama sembolü para ile satılamaz. Mavi tik doğrulama sembolü satmakla ilgili olan hesapların simgeleri kaldırılır. Ayrıca, mavi tik doğrulama sembolünü profil ve sayfalardan kaldırma hakkına sahip olduğumuzu saklı tutarız.

Facebook Hesabı Doğrulandığında Diğer Hesaplara Etki Eder Mi?

Facebook hesabınızı doğrulattığınızda aynı kuruluşa sahip olduğu için Instagram gibi diğer hesaplarınıza da ekleneceğini düşünebilirsiniz. Ancak Facebook buna olanak sağlamıyor her hesap için ayrı işlemler yapmanız gerekiyor.

Adım Adım Mavi Tik Alma Başvuru İşlemi
1. Öncelikle başvuru yapacağınız hesabınıza giriş yapın.
2. Ardından aşağıda vereceğimiz bağlantıya gidin. Karşınıza görseldeki sayfa gelecektir.
Gidilecek Sayfa: www.facebook.com/help/contact/357439354283890

facebook profil onaylatma, facebook sayfa doğrulama talebi, facebook profil doğrulama, facebook profil mavi tik yapma, facebook doğrulanmış sayfa talebi, facebook sayfa doğrulama 2018,

3. Karşınıza giriş sorununu bildirin başlıklı form gelecek. Bu sayfada “Sorunun Açıklaması” yazan kutuya Facebook hesap doğrulama isteğinizi yani mavi tik simgesini talep edeceksiniz. Buna örnek olarak size bir metin vereceğiz.

Örnek Metin:
• Sayın Facebook Yetkilisi, sizinmailadresiniz@gmail.com hesabı üzerinden giriş sağlıyorum, @facebookkullanıcıadınız kullanıcı adına sahip hesabımın (ya da sayfamın) doğrulanmış hesap olması, mavi tik doğrulama simgesi alması konusunda yardım talep etmekteyim. Milyarca kişi veya kişilerin kullandığı Facebook’ta takipçilerimin bana daha kolay ve doğru erişebilmelerini sağlamak, sahte hesaplar oluşan olumsuzlukların önüne geçmek adına hesabımın onaylanmış hesap olması konusunda yardımlarınızı beklemekteyim.

4. Ardından “Dosya Seç” butonuna tıklıyoruz. Buraya hesabın gerçek sahibi olduğunuzu doğrulamak adına size ait bir kimliğin arka ve ön olmak üzere fotoğraflarını yükleyebilirsiniz.

Tüm adımları doğru ve uygun bir şekilde yaptığınızda “Gönder” butonuna basmanız yeterlidir. Ardından Facebook size bildiriminizi okuduklarında dönüş sağlayacaklarını bildiriyor.
Hesabınızın onaylanıp onaylanmadığını veya ne sebeple reddedildiğini Facebook üzerinden gelecek bildirimi takip etmelisiniz.

facebook profil onaylatma, facebook sayfa doğrulama talebi, facebook profil doğrulama, facebook profil mavi tik yapma, facebook doğrulanmış sayfa talebi, facebook sayfa doğrulama 2018,

Facebook Hesabınızın Onaylanması İçin Bilinmesi Gerekenler

Yaptığınız işlemler sonucu kesinlikle doğrulanacağını söylemiyoruz. Çünkü bu tamamen Facebook yetkililerinin incelemesine ve karar vermesine bağlı süreç.

Mavi tik simgesi tanınmış kişilerin, belli bir takipçi sayısına hitap edenlerin hesaplarına verilmektedir. Eğer böyle bir kişi değilseniz ve takipçi sayınız yeterli değilse normal olarak mavi tik alamayabilirsiniz.

Para karşılığı hesabınızı onaylatmak isteyenlere itimat etmeyin. Sizinle aynı işlemleri uygulayacakları gibi olmaması dâhilinde paranız boşa gidecektir. Zaten Facebook bu konuda açıklamasını eklemiş.

Burada anlattıklarımız size yol göstermek içindir. Başvuruyu yaparken sizin yeteneğinize göre bunu olumlu yapma imkanınız var. Gerekli şartları yerine getirerek bu işe başlayabilirsiniz.

#Etiketler: facebook profil onaylatma, facebook sayfa doğrulama talebi, facebook profil doğrulama, facebook profil mavi tik yapma, facebook doğrulanmış sayfa talebi, facebook sayfa doğrulama 2018,

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir