Pubg Msvcp140.dll Hatası Çözümü, Kesin Çözüm!

 

Dünya genelinde popüler olan Pubg, Bir çok hata ile birlikte geliyor olabilir. Bu hataları çözmek için bilgisayarınızda dosya doğrulaması yapabilir ve sizin işletim sisteminizde bulunan eksik dosyayı tamamlayarak oyunu çalıştırması için bilgisayarınızı optimize edebilirsiniz..

Bu hatanın bir çok sebebi olabilir fakat biz bu hataları çözmek için sisteminizi güncelleyip ardından oyun dosyalarını güncelleyerek devam edelim, bu sayede ileride olacak hataları da önlemiş olursunuz.

gibi bir hata ile karşılaşıyoruz.

Çözüm 1: DirectX güncelleyerek d3dx11_43.dll sorununu çözmek

Arkadaşlar bu sorun sizin oyuna girdiğinizde aldığınız hatanın çözümü olabilir, bu yüzden hemen şimdi vereceğim linkten en son sürüm DirectX programını indirip kuruyorsunuz ve sorununuz çözülene kadar diğer çözümleri takip ediyorsunuz.

 

  1. İlk olarak şuradan DirectX Son sürüm indirin Tıklayın.
  2. İndirilen programı açın ve kurulumu gerçekleştirin
  3. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıp oyuna giriş yapmayı deneyin.
  4. büyük ihtimal sorununuz çözülmüş olacaktır fakat olmazsa diğer çözümlere başvurun.

Bu çözüm yolunu deneyerek ilk başta aldığınız sorunu çözebilirsiniz.

Çözüm 2: .dll dosyalarının canı Gaz alanına!

xinput1_3.dll ve d3dx11_43.dll dosyaları bilgisayarınızda kusurlu olabilir, bunları size vereceğim linkten indirerek eski dosyalar ile değiştirmelisiniz.

  1. İlk öncelikle xinput1_3.dll Tıkla ve d3dx11_43.dll kla dosyalarını tıkla tuşlarına tıklatarak indirin ve sırasıyla gösterdiğim yerlere yapıştırın.
  2. Yeresel Disk>Windows>System32 dosyalarına sırasıyla girin ve indirdiğiniz xinput1_3.dll , d3dx11_43.dll dosyalarını yapıştırın ve eskisiyle değiştirin.
  3. ardından bilgisayarınızı yeniden başlatıp oyuna giriş yapmayı deneyiniz.

Çözüm 3: Kesin Çözüm Savaşları 5, Soğuk Günler

Şimdi sorununuzu %95 oranında çözüme kavuşturacak dosyayı sizlere veriyorum ve bu dosyayı gösterdiğim yere attığınız taktirde oyununuzu sorunsuz şekilde oynayabileceksiniz.


Msvcp140.dll dosyasını indirin, Tıkla
öncelikle System32 klasörümüzü tekrardan açalım
bu klasör içerisine indirdiğiniz dll dosyasını içerisine yapıştırın ve eskisiyle değiştirin.
Şimdi windows klasörü içerisinde ‘SysWow64’ klasörünü bulun ve içerisine girip tekrardan indirdiğiniz dll dosyasını yapıştırın.

Çözüm 3 ile birlikte sorununuzu çözmüş olmanız gerekmektedir, eğer olmuyorsa steam programı içerisinde Pubg oyununa sağ tıklayarak özellikler kısmına gelerek oyun dosyalarını doğrulayarak şansınızı bir kez daha deneyebilirsiniz, eğer çözüm yolları işe yaramadıysa birisinden daha güçlü bir ekran kartı bulun ve bulduğunuz ekran kartını takarak bir de öyle deneyin, çünkü DirectX için desteklenmeyen ekran kartlarında bu tür kronik sorunlar olabiliyor.

#Etiketler:  Pubg Msvcp140.dll hatası çözümü , Pubg oyuna girmiyor ,  Pubg msvcp140.dll eksik hatası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir