Hayatımızı Kolaylaştıran 5 Android Uygulaması

         Merhaba  telefonlarımız çoğu zaman en önemli aracımız, dostumuz, sırdaşımız oluyor. Peki bu cihazların bize hayatımızda büyük kolaylıklar sağlayabileceğini hiç düşündün mü? Bende bu makalemde, hayatımızı kolaylaştıran 5 android uygulamalarını derledim. Kendisi küçük ama işlevi büyük olan bu uygulamaları kullandığınızda çok memnun kalacağından eminim. İşte bu uygulamaları şu şekilde sıraladım; 

Hyatımızı Kolayşaltıran Android Uygulama2

1-Accusweather ( hava durumu uygulaması)

         İşlerin var ve giyeceğin giysilerinden tutun günlük yapacağın işlerin planlarını hava durumuna göre yapıyorsan Accusweather tam sana göre. Vermiş olduğu anlık tahminler ile rakiplerinden her zaman bir sıfır önde başlıyor. Eminiz ki çoğumuz yanlış hava tahminlerinin ardından oldukça dert yanmışsınızdır ancak bu uygulamada hataya yer yok.

Hyatımızı Kolayşaltıran Android Uygulama1

2-Shush (Otomatik Sesliye Almak) 

         Sınav öncesi veya toplantı öncesi telefonunu sessize aldın ve toplantı bitiminden bir saat sonra telefonunu eline aldın. Birde ne gördün? Onlarca cevapsız çağrı ve mesajlar gelmiş sebebi ise telefonunu sesliye almaya unuttuğundan. Bunun içinde artık bir çözüm var. Shust uygulaması ile telefonunu kaç dakika sessizde kalacağını planlayarak toplantıdan sonra telefonunu otomatik olarak sesliye alacaktır. Bu uygulama kapladığı yerin çok az olmasından dolayı telefonunu yormayacaktır.

Hyatımızı Kolayşaltıran Android Uygulama5

3-Microsoft Office Mobile ( Ofis Uygulaması)

         Aşağı yukarı çoğumuz bu uygulamayı bilgisayarlardan tanıyoruzdur. Ancak bilgisayarı olmayan kişiler veya bilgisayar başında zaman geçirmeye fırsatı olmayan kişiler için Microsoft Office Mobile uygulaması tam anlamıyla işlerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu uygulama ile tüm ödevlerini veya belgelerini telefon üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bilgisayarda bulunan tüm özelikler kısıtlanmadan bu uygulamaya yansıtılmıştır.

Hyatımızı Kolayşaltıran Android Uygulama3

4-Night Mode (Gece Modu )

         İsminden de anlaşıldığı üzere Türkçe karşılığı gece modu anlamına gelmektedir. Night Mode uygulaması ile telefonunun karşılayamadığı ekran parlaklığı oranını telefonun standartlarını olabildiğince aşağılara indiriyor. Buda göz problemleri çeken kişiler için vazgeçilmez bir uygulama olmaya aday olabilecek kriterler taşıyor. Ayrıca şarj ömrünü de çoğaltmış oluyorsunuz.

Hyatımızı Kolayşaltıran Android Uygulama

5-Ultimate Volume Booster ( Ses Seviyesini Yükseltmek)

         Dışarıda seyahat halinde iken sesli ortamlardan dolayı telefon sesini her ne kadar yüksek olsa da duyamıyoruz.Ultimate Volume Booster uygulaması sayesinde artık telefon sesinizin sınırlarını zorlayarak en üst seviyelere taşıyor. Böylelikle sesli ortamlarda telefonunun sesini rahatlıkla duyabileceksin.

Hyatımızı Kolayşaltıran Android Uygulama4

Evet  teknotarzi hayranı hayatımızı kolaylaştıran 5 android uygulamasını sıraladım fakat gözümden kaçan veya hiç bilmediğim uygulamalar olabilir. Senin önerebileceğin veya senin hayatını kolaylaştıran bir uygulama varsa yorum kısmından bana iletebilirsin . Bir sonraki yazımda yayınlamaktan keyif duyarım.

3 Comments

  1. Serpil Reply

    Asus telefonumun ses seviyesi yetersiz kalıyordu. Önerdiğiniz Ultimate Volume Booster uygulaması ile cidden hayatım kolaylaştı ve program mükemmel çalışıyor. Bu tarz hayatımızı kolaylaştıracak uygulamaları yazmaya devam ederseniz süper olur.

  2. Ahmet Mert Reply

    Anlatılan android uygulamaları, günlük işlerimizde bize yardımcı olacak ve hayatımızı kolaylaştıracak uygulamalar. Shush uygulaması, yoğun ve unutkan insanlar için çok yararlı bir uygulama eline sağlık TeknoTarzı.

  3. soner Reply

    Geceleri sürekli telefonla oynuyorum sonra yatarken gözlerimin içi yanıyordu. Night Mode (Gece Modu) uygulaması ile bu sorunum çözüldü helal olsun valla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir