Diğer KonularKategoriler

Sihirbazlık Okulunda Bir Türk Neden Kaldırıldı?

 Türkiyede az bir miktar bütce ile çekilen ve daha çıkamadan telif hakkından dolayı uyarılan film Sihirbazlık okulunda bir Türk Neden Kaldırıldı? hakkında konuşacağız.

Sihirbazlık Okulunda Bir Türk Neden Kaldırıldı?

Sihirbazlık Okulunda Bir Türk Filmi

Sihirbazlık okulunda bir türk filmi; yerli film olduğundan genel konsepti komedi olan bu filmde oyuncu kadrosundan dolayı büyük izlenmeler alacakken bir anda Harry Potter’dan darbe alınca kaldırılmak zorunda kaldı. Sosyal medya fenomenlerinin rol aldığı bu filmde Selen Seyven, Sadi Celil Cengiz , Ayçe Abana, Yakup Yavru , Enes Atış  gibi isimleri görebiliyorken ayrıca Herkesin esipiri, vine ve videolarıyla tanımış olduğu Aykut Elmas da yer almaktaydı. Fakat filmin senaryosu ve oyuncuların oynamış olduğu rol Harry Potter Filmine çok benzediğinden dolayı film yapımcıları tarafından dava açılarak kaldırılmıştır. Bu sebepten dolayı filmi sadece bazı film sitelerinde bulabilirsiniz. Fakat büyük ihtimalle her siteden film kaldırılmıştır.

Sihirbazlık Okulunda Bir Türk Neden Kaldırıldı?

Eğer Film Kaldırılmasaydı Ne Olacaktı?

Eğer film kaldırılmış olmasaydı büyük ihtimalle trendlerde 1. olacaktı ve ayrıca milyonlarca izlenmiş olacaktı. Sosyal medya fenomenlerinin oynamış olduğu bir filmden dolayı kendi hesaplarında filmi paylaşacaklarından dolayı film diğer filmlere göre 2 kat fazladan izlenmiş olabilirdi. Bunun tam tersini düşünüyor olabilirsiniz fakat bu bir gerçektir. Şu andaki zamanda sosyal medya fenomenlerinin genel olarak %85 gibi bir kısmının İnstagram hesapları milyonlarca kişi tarafından takip ediliyor. Bununda beraberinde yüzbinlerce beğenilere sahip Facebook sayfaları ve bir milyona yakın Youtube hesapları mevcut. Ayrıyeten bu tür filmlere hem bu hesaplar hem de başka hesaplar tarafından yapılan reklam sonucu Büyük bir akıntı olacağından trendlerde en yukarılarda olabilir. Fakat bu tür filmlerin tutmayacağının da bir kanısı bulunmakta. Bunu nereden biliyoruz da söylüyoruz diye merak ederseniz sizlere şöyle söyleyelim. Tam 4 aģustos’ta vizyona girmiş olacak. Film ilk başlarda çok izlense de genel izleyicilerin %75 gibi bir kısmının sinema salonundan çıktığını göreceksiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close